Instytut Historii

Fotorelacja: Uroczystość wręczenia księgi pamiątkowej prof. Ryszardowi Skowronowi

22.03.2024 - 20:04 aktualizacja 22.03.2024 - 20:04
Redakcja: dawidmadziar

Dnia 20 marca 2024 r. w murach UŚ odbyła się uroczystość wręczenia księgi pamiątkowej prof. Ryszardowi Skowronowi, wieńcząca ponad 20-letnią pracę Jubilata w naszym Instytucie. Księga pamiątkowa, zatytułowana „Rzeczpospolita, Europa i świat. Interakcje dyplomatyczne i dworskie w epoce nowożytnej (XVI – XVIII w.)”, na którą składa się 21 artykułów badaczy z kraju i z zagranicy, została zredagowana przez uczniów Jubilata. Na uroczystość przybyli pracownicy naszego Instytutu oraz przedstawiciele innych ośrodków naukowych i muzealnych. Gości przywitał prof. Jerzy Sperka, laudację wygłosiła prof. Teresa Chynczewska-Hennel. Po odczytaniu listów gratulacyjnych, które licznie napłynęły z Polski i Hiszpanii nastąpiło uroczyste wręczenie księgi.
fot. Katarzyna Suchańska