Instytut Historii

Projekt „Edukatorium Historyczno-Społeczne” został zakwalifikowany do II etapu ogólnopolskiego plebiscytu na WYDARZENIE HISTORYCZNE ROKU 2023 w kategorii EDUKACJA

17.06.2024 - 22:36 aktualizacja 17.06.2024 - 22:36
Redakcja: dawidmadziar

Szanowni Państwo,
jest nam niezmiernie miło poinformować, że projekt „Edukatorium Historyczno-Społeczne” został zakwalifikowany do II etapu ogólnopolskiego plebiscytu na WYDARZENIE HISTORYCZNE ROKU 2023 w kategorii EDUKACJA.
„Edukatorium Historyczno-Społeczne” jest wynikiem owocnej współpracy Uniwersytetu Śląskiego oraz Miasta Katowice, przy wsparciu UNICEF. Projekt miał na celu wzbogacenie jakości nauczania przedmiotów Historii, Historii i Teraźniejszości oraz Wiedzy o Społeczeństwie w katowickich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.
W projekt zaangażowani byli pracownicy naszego Instytutu, tj.:
dr Marcela Gruszczyk, dr hab. Miłosz Skrzypek, prof. UŚ oraz dr. hab. Lech Krzyżanowski, prof. UŚ – koordynatorzy merytoryczni projektu oraz twórcy scenariuszy;
dr Paweł Duda – ekspert/twórca scenariuszy;
dr hab. Maciej Fic, prof. UŚ – recenzent.
O wyniku plebiscytu zdecydują głosy internautów.
Głosowanie trwa w dniach 10 czerwca – 31 lipca 2024 r.
Internauci wskazują swoje typy z listy piętnastu laureatów ‒ po 1 z każdej kategorii ‒ umieszczonej na stronie internetowej Wydarzenia Historycznego Roku:
Będzie nam niezmiernie miło jeżeli uznają Państwo, że ten projekt zasługuje na Państwa głos.