Instytut Informatyki

Seminarium poświęcone tematowi rozwoju sztucznej inteligencji | Uniwersytet Alicante

17.05.2023 - 23:20 aktualizacja 24.05.2023 - 00:24
Redakcja: lukaszstrak
W dniach 11-12 mają w Uniwersytecie Alicante odbyła się konferencja dla doktorantów w ramach sojuszu T4E oraz seminarium poświęcone kwestiom związanym z rozwojem sztucznej inteligencji.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele uczelni Uniwersytetu w Alicante (Hiszpania), Uniwersytetu Sofijskiego (Bułgaria), Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie (Litwa), Uniwersytetu w Primorsku (Słowenia) oraz Uniwersytetu Saint-Etienne (Francja).
Instytut informatyki UŚ reprezentowały dr hab. Beata Zielosko oraz dr hab. Agnieszka Nowak-Brzezińska prowadząc sesję dotyczącą zmian spowodowanych rozwojem sztucznej inteligencji. Obecni byli także doktoranci Szkoły Doktorskiej UŚ prowadzący badania w dyscyplinie informatyka: Weronika Łazarz, Evans Teteh oraz Igor Gaibei. Mieli oni szansę zaprezentowania swoich dotychczasowych badań w ramach sesji posterowej.
Link do strony T4E
Galeria: