Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Pedagogiki

dr Ewelina Kawiak i dr Hewilia Hetmańczyk na Śląskim Kongresie Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego

21.11.2021 - 18:49 aktualizacja 22.11.2021 - 10:38
Redakcja: tomaszhuk

W dniach 19.11.2021 godz. 16:00 do 20.11.2021 godz. 14:00 w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach odbył się VI Śląski Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego pt. „Podróż w świat emocji” z udziałem dr Eweliny Kawiak i dr Hewilii Hetmańczyk z Instytutu Pedagogiki. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Patronem Kongresu był także Uniwersytet Śląski w Katowicach. Coroczny Kongres to największa konferencja dla nauczycieli wychowania przedszkolnego w regionie.

Dr Ewelina Kawiak przedstawiła wykład „Wielkie emocje małego człowieka – rozwój emocjonalny i jego wpływ na całokształt funkcjonowania dziecka w wieku przedszkolnym” a także przeprowadziła warsztat zatytułowany: „Bawimy się matematyką – praktyczne pomysły”.

Dr Hewilia Hetmańczyk z kolei zapoznała uczestników z tematem „Emocjonalnego aspektu gotowości szkolnej dziecka kończącego etap wychowania przedszkolnego” oraz realizowała zajęcia w ramach warsztatu: „KUFEREK PEŁEN EMOCJI, czyli narzędzia TOC (Teorii Ograniczeń) jako wsparcie rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci”.

Wykłady, jak i warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem i uznaniem uczestników.

return to top