Ogromnie miło Nam poinformować o zawarciu porozumienia o współpracy pomiędzy Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a Szkołą Podstawową nr 5 im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Czeladzi.
Celem współpracy będzie wspólne podejmowanie działań na rzecz rozwoju edukacji, organizacja praktyk dla studentów, wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli poprzez szkolenia oraz tworzenie przestrzeni do realizacji ciekawych projektów i przedsięwzięć służących uczniom, nauczycielom i środowisku akademickiemu. Porozumienie stanowi ważny krok w budowaniu trwałych relacji pomiędzy szkołą a uczelnią wyższą, opartych na wymianie doświadczeń, wiedzy i dobrych praktyk.
W wydarzeniu wzięli udział Pan Zbigniew Szaleniec, Burmistrz Miasta Czeladź, Pan Andrzej Mentel z-ca burmistrza miasta ds. społecznych oraz Pani Dorota Strączek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Czeladzi – bardzo dziękujemy za otwartość, zaangażowanie i gotowość do podejmowania wspólnych działań.
Koordynatorami ze strony Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jest dr Marta Niemiec z Instytutu Pedagogiki oraz dr hab. Edyta Widawska, Prof. UŚ, prodziekana ds. współpracy międzynarodowej i krajowej.
Wierzymy, że podpisane porozumienie zaowocuje wieloma inspirującymi inicjatywami i przyniesie wymierne korzyści społeczności szkolnej i akademickiej .

