Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Instytut Pedagogiki

Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy WNS UŚ a Szkołą Podstawową nr 5 w Czeladzi

25.06.2026 - 07:09 aktualizacja 25.06.2026 - 07:09
Redakcja: grzegorzglupczyk

Ogromnie miło Nam poinformować o zawarciu porozumienia o współpracy pomiędzy Wydziałem Nauk Społecznych  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a Szkołą Podstawową nr 5 im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Czeladzi.

Celem współpracy będzie wspólne podejmowanie działań na rzecz rozwoju edukacji, organizacja praktyk dla studentów, wspieranie rozwoju zawodowego nauczycieli poprzez szkolenia oraz tworzenie przestrzeni do realizacji ciekawych projektów i przedsięwzięć służących uczniom, nauczycielom i środowisku akademickiemu.  Porozumienie stanowi ważny krok w budowaniu trwałych relacji pomiędzy szkołą a uczelnią wyższą, opartych na wymianie doświadczeń, wiedzy i dobrych praktyk.

W  wydarzeniu wzięli udział Pan Zbigniew Szaleniec, Burmistrz Miasta Czeladź, Pan Andrzej Mentel z-ca burmistrza miasta ds. społecznych oraz Pani Dorota Strączek, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Czeladzi  – bardzo dziękujemy za otwartość, zaangażowanie i gotowość do podejmowania wspólnych działań. 

Koordynatorami  ze strony Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jest dr Marta Niemiec z Instytutu Pedagogiki oraz dr hab. Edyta Widawska, Prof. UŚ, prodziekana ds. współpracy międzynarodowej i krajowej.             

Wierzymy, że podpisane porozumienie zaowocuje wieloma inspirującymi inicjatywami i przyniesie wymierne korzyści społeczności szkolnej i akademickiej .

 

 

return to top