Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Pedagogiki
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Działalność międzynarodowa

14.11.2021 - 19:01, aktualizacja 13.02.2023 - 22:39
Redakcja: tomaszhuk
Wykonawca/wykonawcy Działalność międzynarodowa
dr hab. Irena Polewczyk, prof. UŚ Celem projektu jest rozwinięcie Trzeciej Misji Uniwersytetu w zakresie zaangażowania społecznego. Projekt zakłada opracowanie zestawu narzędzi oraz tworzenie konkretnej wiedzy, skierowanych zarówno do wykładowców/trenerów uczelni jak i studentów.

Celem projektu jest także zwiększenie społecznej odpowiedzialności uczelni poprzez promowanie wykorzystywania e-Service Learning jako sposobu na wzmacnianie twardych i miękkich umiejętności studentów w praktycznym doświadczeniu, generowanie pozytywnego wpływu na organizacje społeczne, z którymi studenci będą współpracować, a w konsekwencji przyczynianie się do tworzenia społeczeństwa otwartego. – e-SL4EU (us.edu.pl)

dr hab. Katarzyna Borzucka-Sitkiewicz

dr Katarzyna Kowalczewska-Grabowska

dr Anna Watoła

dr Anna Brosch

dr hab. Tomasz Huk, prof. UŚ

4–11 listopada 2022 roku udziału w stażu dydaktycznym na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Pwani w Kilifi (Kenia). Podejmowano również działania naukowe.  Głównym celem stażu było podniesienie kompetencji zawodowych, informatycznych i językowych, a także omówienie zasad i możliwości współpracy międzynarodowej w zakresie wymiany studenckiej.

 

 

 

return to top