Wydział Nauk Przyrodniczych

Wykład specjalny pt. „Once Explorers, Always Explorers”

10.12.2019 - 10:13, aktualizacja 10.12.2019 - 10:18
Redakcja: szczepansamulewicz
Śląski Festiwal Nauki Katowice oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach zapraszają na wykład specjalny pt. „Once Explorers, Always Explorers” który odbędzie się 12 grudnia 2019 o godz. 17.00 w Państwowej Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza (ul. Teatralna 16, Katowice). Profesor Mark McCaughrean (Senior Advisor for Science & Exploration) przedstawi największe wyzwania związane ze współczesnymi badaniami Wszechświata, odsłoni sekrety najbardziej ambitnych misji kosmicznych oraz opowie historie ludzi, dzięki którym takie loty stają się możliwe. Wykład odbędzie się w języku angielskim, będzie możliwość skorzystania z tłumaczenia symultanicznego. Wystąpienie profesora poprzedzi krótki koncert pt. Muzyczne powitanie w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do 11 grudnia do godz. 9:00: https://www.formularze.us.edu.pl/form/index/1139. Wydarzenie organizuje: Miasto Katowice oraz Science Now. Partnerami są: Uniwersytet Śląski, Śląski Festiwal Nauki KATOWICE, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach.