Wydział Teologiczny

Wolontariat w Izraelu

30.09.2022 - 08:00 aktualizacja 02.01.2023 - 14:48
Redakcja: Wojciech Kamczyk
Jest to program autorstwa ks. dra Piotra Żelazki – wikariusza łacińskiego patriarchatu Jerozolimy dla katolików hebrajskojęzycznych, wykładowcy na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie i profesora w Campus Jerusalem: Studium Theologicum Salesianum. Celem wolontariatu jest pomoc parafii katolickiej w Beer Szewie na Pustyni Negev oraz uzupełnienie formacji seminaryjnej o elementy specyficzne dla realiów Ziemi Świętej.

W dniach 06–22.09.2022, w pierwszej edycji stażu realizowanego we współpracy z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego oraz Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach, wzięli udział studenci szóstego roku teologii specjalności pastoralnej – dk. Szymon Grieger oraz dk. Michał Paprotny.

Relacja: https://katowice.gosc.pl/doc/7891856.Prezent-stopniowo-rozpakowywany