Wydział Teologiczny

Europejskie Forum dla Nauczania Religii w Szkołach (EuFRES)

17.11.2022 - 10:49 aktualizacja 17.11.2022 - 10:54
Redakcja: elizalubojanska

W dniach 11-14 listopada, ks. dr hab. Roman Buchta, prof. UŚ pełniący obowiązki prezydenta Europejskiego Forum dla Nauczania Religii w Szkołach (EuFRES), uczestniczył w zorganizowanym w Wiedniu zebraniu Kuratorium EuFRES. Celem spotkania było podsumowanie XX Europejskiego Forum dla Nauczania Religii w Szkołach – „Dialog Kultur w Europie. Wyzwanie dla szkolnego nauczania religii”, które odbyło się w dniach 20-24 kwietnia w Wiedniu https://eufres.org/konferencja-2022/.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem prac, spotkanie Kuratorium było wstępnym etapem przygotowania XXI Forum EuFRES, które odbędzie się w kwietniu 2024 r. w Popradzie. Współorganizatorem XXI Forum będzie Cyrylo-Metodiański Wydział Teologii Rzymskokatolickiej Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie.