Wydział Teologiczny

Uroczystość wręczenia Księgi Jubileuszowej ks. prof. dr. hab. Andrzejowi Żądło (26.10.2023)

27.10.2023 - 21:00 aktualizacja 31.10.2023 - 09:55
Redakcja: Wojciech Kamczyk
W czwartek, 26 października 2023 r., odbyła się uroczysta sesja, w czasie której dziękowaliśmy za 70 lat życia oraz działalność badawczą i pastoralną ks. prof. dr. hab. Andrzeja Żądły – dziekana Wydziału Teologicznego w latach 2008-2012 i wykładowcy w latach 2003-2023. W Eucharystii i sesji naukowej wzięli udział znakomici Goście z różnych ośrodków uniwersyteckich i liturgicznych w Polsce.
Mszy Świętej przewodniczył Abp senior Wiktor Skworc, zaś homilię wygłosił bp Piotr Greger.
Referat zatytułowany „Liturgia genetycznie wpisana w Kościół” zaprezentował ks. prof. dr hab. Jacek Nowak SAC, z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Laudację na cześć Jubilata wygłosił ks. dr hab. prof. Daniel Brzeziński z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zaś Księgę Jubileuszową „Liturgia culmen et fons vitae missionisque Ecclesiae” zaprezentował ks. prof. dr hab. Ireneusz Celary.
Zdjęcia: Mateusz Raczek