Wydział Teologiczny

Uroczysta promocja doktorska

28.05.2024 - 20:23 aktualizacja 28.05.2024 - 20:23
Redakcja: Wojciech Kamczyk
28 maja2024, o godz. 9.30, w auli im. Kazimierza Lepszego, w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczysta 𝐂𝐋𝐗𝐗𝐗𝐈 𝐩𝐫𝐨𝐦𝐨𝐜𝐣𝐚 𝐝𝐨𝐤𝐭𝐨𝐫𝐬𝐤𝐚. W czasie uroczystości dyplomy odebrało aż 9 osób reprezentujących dziedzinę 𝐧𝐚𝐮𝐤 𝐭𝐞𝐨𝐥𝐨𝐠𝐢𝐜𝐳𝐧𝐲𝐜𝐡:
  • tytuł doktora habilitowanego: ks. dr hab. 𝐃𝐚𝐦𝐢𝐚𝐧 𝐁𝐞𝐝𝐧𝐚𝐫𝐬𝐤𝐢, prof. UŚ
  • tytuł doktora: dr 𝐁𝐚𝐫𝐭𝐨𝐬𝐳 𝐁𝐢𝐚𝐥𝐢𝐤, ks. dr 𝐑𝐚𝐟𝐚ł 𝐁𝐨𝐠𝐚𝐜𝐤𝐢, ks. dr 𝐖𝐨𝐣𝐜𝐢𝐞𝐜𝐡 𝐈𝐰𝐚𝐧𝐞𝐜𝐤𝐢, dr 𝐀𝐧𝐧𝐚 𝐊𝐢𝐞𝐫𝐳𝐞𝐤, ks. dr 𝐒𝐳𝐲𝐦𝐨𝐧 𝐑𝐞𝐬𝐢𝐚𝐤, dr 𝐌𝐚𝐫𝐥𝐞𝐧𝐚 𝐑𝐨𝐥𝐧𝐢𝐤-𝐊𝐚𝐳𝐢𝐦𝐢𝐞𝐫𝐨𝐰𝐢𝐜𝐳, ks. dr 𝐖𝐨𝐣𝐜𝐢𝐞𝐜𝐡 𝐒𝐚𝐦𝐮𝐞𝐥, dr Ł𝐮𝐤𝐚𝐬𝐳 𝐒𝐭𝐞𝐜𝐳𝐞𝐤.
Promotorami dysertacji naukowych byli: ks. prof. dr hab. Artur Malina; ks. prof. dr hab. Henryk Olszar; ks. prof. dr hab. Jerzy Szymik; ks. dr hab. Andrzej Uciecha, prof. UŚ; ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer, prof. UŚ; ks. dr hab. Sławomir Zieliński.
Delegacji Wydziału Teologicznego przewodniczył ks. prof. dr hab. Leszek Szewczyk – Prodziekan ds. badań naukowych oraz
Dyrektor Instytutu Nauk Teologicznych UŚ.
Serdecznie gratulujemy!