Wydział Teologiczny

Wielkanoc 2021 – życzenia Dziekana Wydziału Teologicznego UŚ

01.04.2021 - 11:28 aktualizacja 01.04.2021 - 11:29
Redakcja: Wojciech Kamczyk
Święta Wielkiej Nocy kryją i zarazem odsłaniają w sobie tajemnicę życia, które choć na śmierć się godzi, to jej nie poddaje; tajemnicę, która przyszła do nas w Jezusie Chrystusie. Przenika ona serca wierzących w Niego i ma moc inspirowania wszystkich ludzi dobrej woli. Jest naszym szczególnym światłem w życiu wiary i dlatego też żywym źródłem nadziei w przechodzeniu przez codzienność. Nie jest oczywista: Gdy przemijają kolejne dni Wielkiego Tygodnia, ujawnia się w postaci nadziei przez krzyż; gdy rozbłyska niedzielny poranek, dopiero musi przekonać o swoim nagłym, a przecież łagodnym, triumfie.

Na te Święta Zmartwychwstania Pańskiego życzę Wam wszystkich wspaniałych owoców spotkania z Tajemnicą Życia.

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

Ks. Jacek Kempa