Wydział Teologiczny

„Mulier fortis. Kobieta mężna” – projekcja filmu dokumentalnego o Zofii Kossak-Szatkowskiej

29.04.2023 - 12:56, aktualizacja 29.04.2023 - 13:01
Redakcja: Wojciech Kamczyk

Klub Inteligencji Katolickiej w Katowicach Sekcja NAUKA-WIARA zaprasza na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego na
najnowszy film dokumentalny o Zofii Kossak-Szatkowskiej w reżyserii Adama Kraśnickiego "Mulier fortis. Kobieta mężna"

Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Duszpasterstwem Nauczycieli Akademickich w Katowicach przy współudziale Wydziału Teologicznego oraz Katowickiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.
Po projekcji filmu przewidziana jest debata z udziałem Reżysera oraz Osób występujących w filmie, którą poprowadzi znawczyni życia i pisarstwa Zofii Kossak, prof. Zdzisława Mokranowska.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Gość Niedzielny.
Miejsce spotkania: Wydział Teologiczny UŚ, Katowice, ul. Jordana 18, Aula na parterze.