Wydział Teologiczny

Wykład otwarty: „Współczesna teologia małżeństwa: przymierze, sakrament, zgoda. Perspektywa amerykańska”

23.04.2024 - 09:33, aktualizacja 14.05.2024 - 11:48
Redakcja: urszulamazur

Zapraszamy na wykład otwarty pt.: „Współczesna teologia małżeństwa: przymierze, sakrament, zgoda. Perspektywa amerykańska”, który poprowadzą John i Claire Grabowscy.

prof. John Grabowski jest wykładowcą teologii moralnej na Catholic University of America w Waszyngtonie; konsultantem teologicznym Konferencji Amerykańskich Biskupów Katolickich oraz Ekspertem Synodu Biskupów ds. Rodziny.

Claire Grabowski jest matką, żoną, aktywną uczestniczką w posłudze osób świeckich w Kościele, opiekunką osób starszych.

Państwo Grabowscy są przedstawicielami amerykańskiego Kościoła katolickiego Papieskiej Rady ds. Rodziny; tworzą programy formacji małżeńskiej dla nowej ewangelizacji. Autorzy książek, poradników małżeńsko-rodzinnych.