Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
absolwent
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Connect UŚ to wirtualne miejsce spotkań, które łączyło społeczność
Uniwersytetu Śląskiego na całym świecie. Dzięki aplikacji można było sprawdzić,
kto przebywa aktualnie w Twoim mieście, lub w miejscu, do którego podróżujesz.

Czym jest Connect UŚ?

Connect UŚ to rozwiązanie przydatne w czasie podróży i nie tylko. Dzięki niemu absolwenci byli w kontakcie ze społecznością UŚ. Aplikacja umożliwiała zarówno wysyłanie wiadomości prywatnych, jak i uczestniczenie w dyskusjach na forum.

Aplikacja Connect UŚ jest miejscem bezpiecznym. Każdy użytkownik zakładający profil jest weryfikowany. Sprawdzamy, czy jest studentem, absolwentem lub pracownikiem Uniwersytetu Śląskiego.

Społeczność UŚ to:

  • absolwenci,
  • studenci,
  • pracownicy,
  • studenci wymiany międzynarodowej (np. Erasmus),
  • uczestnicy szkoły letniej, kursu przygotowawczego,
  • absolwenci MBA, Akademii Dyplomacji, studiów podyplomowych, Szkoły doktorskiej.

Dzięki aplikacji Connect UŚ użytkownik wyjeżdżający za granicę mógł sprawdzić, czy w danym kraju lub mieście mieszkają lub przebywają osoby związane z uczelnią. Jeżeli tak jest, aplikacja pozwalała na nawiązanie z nimi kontaktu, a co za tym idzie umożliwiała otrzymanie od nich informacji o mieście, umówienie się na kawę lub spacer itd.

W dobie pandemii COVID-19 aplikacja stanowiła wirtualne miejscem spotkań dla społeczności UŚ.

Baza użytkowników podzielona została na kilka zakładek, co ułatwiało wyszukiwanie znajomych. Niezależnie, czy jesteś absolwentem studiów podyplomowych, czy świeżo upieczonym studentem UŚ, dzięki filtrom bez problemu znajdziesz osoby np. z Twojego rocznika lub miasta.

Dziewczyna w dżungli z aplikacją Connect UŚ/ Girl in the jungle with the Connect US application

Connect UŚ - Skróć dystans

Funkcje w aplikacji

Wyjeżdżam za granicę – tutaj można było zobaczyć mapę świata, która umożliwiała wybór dowolnej lokalizacji w celu sprawdzenia, kto aktualnie mieszka/przebywa w danym mieście lub kraju. Aplikacja pozwalała na kontakt z innymi użytkownikami, dzięki czemu można było porozumieć się z nimi w sprawie Twojego wyjazdu, zadać im pytania (np. co warto zobaczyć, jak dojechać z lotniska do miasta, o czym należy pamiętać przed podróżą) lub wyjść z nimi na kawę. Ponadto, również w tej zakładce było możliwe zaplanowanie wyjazdów.

Opcja „HELP” – opcja umożliwiała wysyłanie komunikatu HELP. Inni użytkownicy obecni w tym mieście, otrzymywali powiadomienie PUSH.

Goście w moim mieście – tutaj można było zobaczyć mapę miasta, do którego właśnie przyjechałeś i sprawdzisz, kto jeszcze w nim przebywa. Dzięki aplikacji uzyskałeś również informację, kto planuje odwiedzić Twoje miasto w najbliższym czasie.

Baza społeczności UŚ – w poszczególnych zakładkach znajdują się bazy użytkowników aplikacji (absolwenci, studenci itp.). Każda zakładka umożliwiała filtrowanie np. względem roku ukończenia studiów/kursu, kierunku studiów, kraju pochodzenia, kraju zamieszkania, miasta zamieszkania, itp. Dzięki temu można było znaleźć znajomych i odnowić z nimi kontakt.

Forum/aktualności
– zakładka Forum dawała możliwość zamieszczenia lub przeglądania postów w poniższych strefach:
• Strefa absolwent
• Strefa student
• Strefa pracownik
• Strefa innych osób z UŚ

Komunikator – pozwalał wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Mamy nadzieję, że aplikacja Connect UŚ ułatwiła podróżowanie i sprawiła, że absolwenci pozostawali w kontakcie ze społecznością UŚ.

Connect UŚ – regulamin

Connect UŚ – polityka prywatności

return to top