Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
absolwent

Connect UŚ to wirtualne miejsce spotkań, które łączy społeczność
Uniwersytetu Śląskiego na całym świecie. Dzięki aplikacji sprawdzisz,
kto przebywa aktualnie w Twoim mieście, lub w miejscu, do którego podróżujesz.

Czym jest Connect UŚ?

Connect UŚ to rozwiązanie przydatne w czasie podróży i nie tylko. Dzięki niemu będziesz w kontakcie społecznością UŚ – odszukasz znajomych z roku, uczestników kursu, na który chodziłeś klika lat temu, a nawet napiszesz wiadomość do ulubionego wykładowcy. Aplikacja umożliwia zarówno wysyłanie wiadomości prywatnych jak i uczestniczenie w dyskusjach na forum.

Aplikacja Connect UŚ jest miejscem bezpiecznym. Każdy użytkownik zakładający profil jest weryfikowany. Sprawdzamy, czy jest studentem, absolwentem lub pracownikiem Uniwersytetu Śląskiego.

Pobierz aplikację, jeśli:

– planujesz wyjazd za granicę,
– właśnie wyjechałeś za granicę i szukasz towarzystwa lub pomocy w miejscu swojego pobytu,
– chcesz znaleźć znajomych ze studiów i odnowić z nimi kontakt.
– chciałbyś nawiązać kontakt z członkami społeczności UŚ.

Społeczność UŚ to:

  • absolwenci,
  • studenci,
  • pracownicy,
  • studenci wymiany międzynarodowej (np. Erasmus),
  • uczestnicy szkoły letniej, kursu przygotowawczego,
  • absolwenci MBA, Akademii Dyplomacji, studiów podyplomowych, Szkoły doktorskiej.

Dzięki aplikacji Connect UŚ użytkownik wyjeżdżający za granicę sprawdzi, czy w danym kraju lub mieście mieszkają lub przebywają osoby związane z UŚ. Jeżeli tak jest, aplikacja pozwoli na nawiązanie z nimi kontaktu, a co za tym idzie umożliwi otrzymanie od nich informacji o mieście, umówienie się na kawę lub spacer itd.

W dobie pandemii COVID-19 aplikacja stanowi wirtualne miejscem spotkań dla społeczności UŚ.
Baza użytkowników podzielona została na kilka zakładek, co ułatwia wyszukiwanie znajomych. Niezależnie, czy jesteś absolwentem studiów podyplomowych, czy świeżo upieczonym studentem UŚ, dzięki filtrom bez problemu znajdziesz osoby np. z Twojego rocznika lub miasta.

Dziewczyna w dżungli z aplikacją Connect UŚ/ Girl in the jungle with the Connect US application

Connect UŚ - Skróć dystans

Funkcje w aplikacji

Wyjeżdżam za granicę – tu zobaczysz mapę świata, która umożliwi Ci wybór dowolnej lokalizacji w celu sprawdzenia, kto aktualnie mieszka/przebywa w danym mieście lub kraju. Aplikacja pozwoli Ci na kontakt z innymi użytkownikami, dzięki czemu będziesz mógł porozumieć się z nimi w sprawie Twojego wyjazdu, zadać im pytania (np. co warto zobaczyć, jak dojechać z lotniska do miasta, o czym należy pamiętać przed podróżą) lub wyjść z nimi na kawę. Ponadto, również w tej zakładce zaplanujesz swoje przyszłe wyjazdy.

Opcja „HELP” – jeżeli jesteś w obcym mieście i znajdziesz się w trudnej sytuacji, np. zgubisz się, albo nie będziesz mógł się porozumieć, możesz wysłać komunikat HELP. Inni użytkownicy obecni w tym mieście, otrzymają powiadomienie PUSH, przez co dowiedzą się o Twoim problemie.

Goście w moim mieście – tu zobaczysz mapę miasta, do którego właśnie przyjechałeś i sprawdzisz, kto jeszcze w nim przebywa. Dzięki aplikacji uzyskasz również informację, kto planuje odwiedzić Twoje miasto w najbliższym czasie.

Baza społeczności UŚ – w poszczególnych zakładkach znajdują się bazy użytkowników aplikacji (absolwenci, studenci itp.). Każda zakładka umożliwia filtrowanie np. względem roku ukończenia studiów/kursu, kierunku studiów, kraju pochodzenia, kraju zamieszkania, miasta zamieszkania, itp. Dzięki temu będziesz mógł znaleźć znajomych i odnowić z nimi kontakt.

Forum/aktualności
– zakładka Forum daje Ci możliwość zamieszczenia lub przeglądania postów w poniższych strefach:
• Strefa absolwent
• Strefa student
• Strefa pracownik
• Strefa innych osób z UŚ

Komunikator – tu możesz wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Mamy nadzieję, że aplikacja Connect UŚ ułatwi Ci w przyszłości podróżowanie i sprawi, że pozostaniesz w kontakcie ze społecznością UŚ.

Connect UŚ – regulamin

Connect UŚ – polityka prywatności

Wszystkie problemy techniczne i propozycje zmian dotyczące aplikacji Connect UŚ prosimy zgłaszać na adres: connectus@us.edu.pl.

 

Pobierz:

Logotyp App Store  Logotyp Google Play

 

return to top