Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Śląskie Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych CYBER SCIENCE
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Cyber Science.

Tokenizacja i automatyzacja procesów w gospodarce cyfrowej.

Aspekty prawne, techniczne i zarządcze.

mężczyzna pokazujący napisy na tablicy

Wiadomosci wstępne

Projekt studiów podyplomowych odpowiedzią na zapotrzebowania rynkowe determinowane przez gospodarkę cyfrową. Zakres studiów opiera się na interdyscyplinarności – uczestnik ma zrozumieć technologię, aby móc o niej mówić i z nią pracować w projektach. Prowadzący i koordynujący studia pochodzą zarówno z Uniwersytetu Śląskiego, jak Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i z Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej – Państwowego Instytutu Badawczego NASK (członkowie konsorcjum Cyber Science), ale również bezpośrednio z biznesu. Program dodatkowo jest wzbogacony zajęciami praktycznymi w poszczególnych podmiotach – partnerach projektu. Spory nacisk w doborze przedmiotów położono na praktykę, obok rozbudowanej wiedzy teoretycznej. Prowadzący, to topowi wykładowcy, znani i rozpoznawalni na rynku. Gwarantuje to dostęp do najnowszej wiedzy, ale też i skutecznych metod pozyskiwania przez uczestników praktycznych umiejętności. Te z kolei są tym, czego nam w naszej europejskiej edukacji brakuje.

W trakcie podjęcia studiów podyplomowych „CYBER SCIENCE. „Tokenizacja i automatyzacja procesów w gospodarce cyfrowej. Aspekty prawne, technologiczne i zarządcze” będziesz mógł/mogła wybrać dwie ścieżki:

  • FinTech;
  • LegalTech.

Kluczowe elementy naszego programu edukacyjnego:

  1. Ty jesteś swoim nauczycielem: w trakcie naszych studiów zobaczysz działanie modelu blended learning, wymagamy więc partnerskiego podejścia uczestnika. Nasza platforma z wiedzą jest przewodnikiem, który ułatwi Ci naukę. Poprzez platformę Moodle obejrzysz wykłady samemu decydując, jak dozować materiał i kiedy podsumować zdobytą wiedzę (kształcenie typu executive). Uczestnicy muszą zobowiązać się do samodzielnego studiowania zaproponowanych koncepcji i przyjść przygotowani na ćwiczenia i warsztaty, w tym na końcowe wydarzenie, jakim jest Hackathon.
  2. Treść jest istotna: w trakcie trwania naszego programu poprosimy Cię, abyś też tworzył/tworzyła treści. Na ćwiczeniach będziesz miał/miała okazję przedyskutować swój artykuł na bloga lub wywiad na platformę audiowizualną z innymi uczestnikami. Nie martw się – zapewnimy Ci warunki, aby to co napiszesz, było genialne! Nie tylko udostępnimy Ci masę fachowej wiedzy, ale zaoferujemy fakultatywne wyjazdy i spotkania z przedstawicielami biznesu. Oprócz wiedzy typowo akademickiej, poszerzysz swoje horyzonty o najnowsze trendy biznesowe i poznasz ludzi działających komercyjnie!
  3. Nieszablonowe myślenie oparte o szeroką perspektywę: chcemy otworzyć Cię na wykorzystanie zdobytych umiejętności w praktyce (out-of-the-box). Powtarzane po zajęciach umiejętności i zdobyta wiedza pozwolą Ci się sprawdzić na ostatnim zjeździe, który będzie miał formułę intensywnej grupowej pracy nad projektem w wybranym zakresie tematycznym. Hackathon pozwoli Ci osiągnąć mentalność “just get it done”.
  4. Transdycyplinarność: podczas sesji wykładowych, ćwiczeniowych i warsztatowych będziesz pogłębiać wiedzę i zdobywać umiejętności od ekspertów z różnych dziedzin nauki i biznesu. Będziesz mógł/mogła nie tylko zdobyć różnorodną wiedzę, ale też poznać punkt widzenia przedstawicieli różnych środowisk.

Walory programu edukacyjnego: 

Wejdź w świat gospodarki cyfrowej. Program umożliwi Ci swobodne poruszanie się po różnych zagadnieniach związanych z gospodarką cyfrową. Wierzymy, że pozwoli Ci to zwiększyć prawdopodobieństwo zatrudnienia na atrakcyjnych stanowiskach pracy lub stanie się impulsem do rozpoczęcia nowej własnej drogi w cyfrowym biznesie. Oferujemy Ci w ramach programu „dostęp” do wyjątkowego środowiska ludzi i pracy – od przedsiębiorców po prawników, inwestorów i korporacje. Ponadto do absolwentów będą kierowane oferty pracy od partnerów.

Rozwijaj swoje kontakty. Mimo, iż większość wiedzy będziesz zdobywał/zdobywała w dogodnym dla Ciebie czasie i miejscu, to w trakcie programu będziesz mógł/mogła uczestniczyć w fakultatywnych zamkniętych wyjazdowych sesjach do partnerów, spotkaniach LIVE ograniczonych do kręgu uczestników programu, a także niecodziennym zakończeniu studiów w formule Hackathonu, gdzie w trakcie intensywnej pracy zacieśnisz relacje ze swoim nowopoznanym zespołem i mentorami.

Podążaj najlepszą ścieżką dla siebie, dzięki „boot camp”. Udział w studiach podyplomowych to wyzwanie. Czekamy na aplikację tych osób, które interesują się zagadnieniami, chcą uporządkować wiedzę i być ekspertami w tym, co robią. W związku z tym zostaniesz poproszony/poproszona o zrobienie testu kompetencyjnego. Pozwoli on Ci określić, na czym się skupić najbardziej w trakcie trwania naszego programu.

Dlaczego warto aplikować?

Naszym celem jest przekształcenie wszystkich uczestników w specjalistów w wybranej przez nich dziedzinie. Aby to osiągnąć, należy jednak najpierw nauczyć się podstaw gospodarki cyfrowej oraz zdobyć wiedzę na temat jak największej liczby dziedzin, które są dziś jej kluczowymi elementami dynamicznego rozwoju. Opracowaliśmy trójfazowy model, który stanowi podstawę całego programu – faza wiedzy, faza umiejętności i faza koncentracji. Faza wiedzy towarzyszy uczestnikowi od początku jego rozpoczęcia studiów od poziomu podstawowego, aż po specjalistyczny (Hackathon). Faza umiejętności rozpoczyna się wraz z pierwszymi ćwiczeniami i warsztatami i inicjuje ona wejście uczestnika na poziom ogólny. Faza koncentracji analogicznie – wymaga wykonywania zadań w ramach ćwiczeń i powtarzania wyuczonych działań z warsztatów, a jej finalnym efektem jest dobrze skoordynowana i wydajna praca w zespole, na poziomie specjalistycznym, kończąca studia podyplomowe na Hackathonie.

Dla kogo te studia?

  • Masz powyżej 18 roku życia i ukończyłeś co najmniej studia I stopnia lub studia jednolite;
  • Dysponujesz czasem wolnym w tygodniu, aby pogłębiać swoją wiedzę;
  • Kochasz technologie i nowoczesne finanse;
  • Nie boisz się ścisłych nauk;
  • Znasz angielski;
  • Masz już pewne doświadczenie w branży lub nauce;
  • Myślisz ściśle, ale nie masz umysłu „ściśniętego”;
  • Czujesz się swobodnie przemawiając przed innymi;
  • Posiadasz otwarty umysł;
  • Pracujesz z nastawieniem: robię tak dobrze, jak tylko umiem;
  • Jesteś terminowy/terminowa;
  • Robisz wszystko, aby nie łapać zaległości, a jeśli je masz dążysz do szybkiego ich wyeliminowania.

Jeżeli zdecydujesz się zaaplikować uzupełnij w pierwszej kolejności test kompetencyjny. Pozwoli on Ci sprawdzić swoją wiedzę przed przystąpieniem do programu, a także otrzymasz w zamian pamiątkowy token, który po rekrutacji może Ci się przydać!

 


Aplikuj


Zobacz program


logotyp Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach logotyp Politechniki Śląskiej logotyp Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach logo NASK

return to top