Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych

Seminarium ``Seniorzy w obliczu pandemii – problemy, nadzieje, rozwiązania`` 18 maja 2021 r.

Dwie osoby spoglądają na telefon komórkowy. Osoba po lewej to starsza kobieta z ochronną, różową maseczką w białe groszki na twarzy. Ubrana jest szary sweter i białą bluzkę z kołnierzem. Osoba po prawej to młoda kobieta, nosi na twarzy amarantową maseczkę ochroną. Ubrana jest w błękitną bluzkę z kołnierzykiem. W ręku trzyma telefon i pokazuje coś starszej kobiecie. W lewym górnym rogu znajduje się granatowo-zielony prostokąt z białym tytułem seminarium: "Seniorzy w obliczu pandemii - problemy, nadzieje, rozwiązania". Na dole plakatu w granatowo-szarym prostokącie zamieszczono informację o dacie: 18 maja 2021, godzinie: 10.00, rejestracji: Rejestracja do 13 maja oraz organizatorach wydarzenia: "Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu i Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w ramach Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych zapraszają na seminarium z cyklu "Akademia Samorządowa". Pod spodem widać cztery logotypy: Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wyższej Szkoły Humanitas, Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych, Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dofinansowano z programu "Społeczna Odpowiedzialność Nauki" Ministra Edukacji i Nauki.

Szanowni Państwo,

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu, w ramach realizacji projektu Społecznej Odpowiedzialności Nauki pn.: “Nauka bliżej Ciebie – upowszechnianie efektów działalności naukowo-badawczej Uniwersytetu Śląskiego” oraz w ramach inicjatywy Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych, serdecznie zapraszają na seminarium pn. „Seniorzy w obliczu pandemii – problemy, nadzieje, rozwiązania”.

Seminarium odbędzie się w dniu 18 maja 2021 r. o godz. 10:00 za pośrednictwem platformy ClickMeeting.

Wydarzenie jest częścią organizowanego cyklicznie przedsięwzięcia Obserwatorium pod nazwą Akademia Samorządowa, którego celem jest propagowanie fachowej wiedzy i budowanie współpracy przedstawicieli środowiska społeczno-gospodarczego ze światem nauki.

Tematyka nadchodzącego seminarium koncentruje się na sytuacji osób starszych w czasie pandemii, obejmując m.in. zagadnienia  izolacji społecznej i wykluczenia cyfrowego oraz możliwych rozwiązań w tym zakresie.

Zachęcamy serdecznie do dyskusji i wymiany doświadczeń!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Agenda wydarzenia jest dostępna pod linkiem >>>

Zgłoszenia udziału można dokonać do dnia 13 maja br. włącznie, poprzez formularz dostępny pod linkiem >>>

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z p. Zuzanną Neuve-Église: zuzanna.neuve-eglise@us.edu.pl (tel. 32 359 18 16).

Współorganizacja przez UŚ spotkania jest dofinansowana z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Ministerstwo Edukacji i Nauki: biały orzeł na czerwonym tle