Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Fizyki im. Augusta Chełkowskiego
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Wypromowane prace

Prace doktorskie:

Marcin Bieniasiewicz: „Badanie promieniowania wtórnego wytworzonego przez wiązki terapeutyczne generowane przez liniowe akceleratory medyczne w kontekście optymalizacji ochrony radiologicznej osób pracujących w ośrodkach realizujących teleradioterapię”, 2021.

Prace magisterskie:

Marcin Byś: „Algorytmy sztucznej inteligencji na przykładzie gry strategicznej”, 2020.

Natalia Młyńczyk: „Weryfikacja możliwości wytworzenia izomeru jądrowego indu In-116m za pomocą liniowego akceleratora medycznego w kontekście jego przydatności dla medycyny nuklearnej i pomiarów fluencji neutronów termicznych i rezonansowych”, 2020.

Aleksandra Kozieł: „Pomiar dawek peryferyjnych za pomocą fantomu humanoidalnego w obrębie implantowanego urządzenia kardiologicznego dla wybranych technik napromieniania w teleradioterapii”, 2020.

Magdalena Kozioł: „Optymalizacja produkcji promieniowania neutronowego przez liniowy akcelerator elektronów za pomocą symulacji metodą Monte Carlo”, 2020.

Małgorzata Gołda: „Identyfikacja i określenie aktywności radioizotopów wytworzonych w implantowanych urządzeniach kardiologicznych u pacjentów poddanych radioterapii wysokoenergetycznymi wiązkami fotonowymi”, 2020.

Dorota Wiśniewska – Stachniuk: „Identyfikacja reakcji jadrowych zachodzacych w trakcie emisji wysokoenergetycznych terapeutycznych wiazek generowanych przez nowe akceleratory firmy Elekta.”, 2020.

Wioletta Lniak: „Opracowanie programu do symulacji Monte Carlo bazującego na bibliotekach Geant 4 i wykonanie obliczeń transportu promieniowania jonizującego przez warstwy osłaniające”, 2021

Justyna Rostocka: „Skonstruowanie aplikacji do symulacji Monte Carlo w oparciu o specjalistyczne biblioteki napisane w C++ i wykonanie obliczeń rozkładu energii promieniowania jonizującego w wybranym materiale”, 2021.

Marta Błażkiewicz: „Modelowanie źródeł neutronowych za pomocą kodu GEANT4 – pierwszy etap przygotowania terapii borowo-neutronowej”, 2021.

Prace dyplomowe:

Marta Błażkiewicz: „Optymalizacja współczynników osłabienia za pomocą symulacji Monte Carlo w procedurze szacowania dawki w ochronie radiologicznej”, 2020.

return to top