Najnowsze komentarze

07.11.2022 - 07:26 aktualizacja 07.11.2022 - 07:30
    Redakcja: M.T.

E-gospodarka
    W dniach 28-30 września 2022 r. w ramach „Konferencji Zrównoważony rozwój a innowacje w przestrzeni. E-gospodarka” dr hab. prof. UŚ Elżbieta Zuzańska-Żyśko, we współautorstwie z dr hab. Iwona Kiniorską z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, zaprezentowała wyniki badań pt. „Innowacyjność w przestrzeni turystycznej małego miasta o funkcji uzdrowiskowej”. Wyniki badań wskazują, że dzięki innowacyjnym inwestycjom i wielomilionowym projektom unijnym małe miasto może realizować nową ścieżkę rozwoju gospodarczego z ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi i zgodnymi z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Zespół badawczy IGSEiGP „Gospodarka miast i regionów” w składzie E.Zuzańska-Żyśko i S.Pytel uczestniczył również w wizycie studyjnej w Kopenhadze, gdzie zaprezentowano rozwiązania smart city, w tym najnowocześniejszą spalarnię odpadów w Europie w kształcie stoku narciarskiego. Konferencja została zorganizowana przez Instytut Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno-Ekonomicznej Uniwersytetu Szczecińskiego i Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddz. w Szczecinie.

Link do wizyty studyjnej: https://photos.google.com/share/AF1QipNAYlUXA1-fFvycCzVXpu0Bc6db8R1xpVKaHtLxM2AilhavkfWiHGdahJJLcm646w?key=cGJxWEJwMmZvVzFtR2h1aDNNX1dJY3U2VERqVkd3