Najnowsze komentarze
    Język:
    Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej

Wyróżnienie Gaudeamus – nagroda SWSW oraz gala finałowa 30. Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej PTTK

10.11.2022 - 12:12 aktualizacja 10.11.2022 - 12:16
    Redakcja: M.T.

W dniu 27 października 2022 r. na 25. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie dr Weronika Dragan i Dyrektor Wydawnictwa UŚ Beata Klyta odebrały wyróżnienie Gaudeamus przyznane Wydawnictwu Uniwersytetu Śląskiego za książkę „Kształtowanie układów urbanistycznych i przestrzennych dawnych granicznych ośrodków kolejowych Polski”. Celem konkursu jest m.in. wyróżnianie uczelnianych oficyn wydawniczych za publikowanie najbardziej wartościowych polskich książek naukowych i dydaktycznych.
    Natomiast dnia 28 października 2022 r. w Białymstoku odbyła się gala finałowa 30. Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej PTTK, podczas której pani Weronika Dragan, w imieniu własnym i Wydawnictwa odebrała nagrodę za II miejsce w kategorii monografie i inne opracowania krajoznawcze