Instytut Historii

Dr Marcela Gruszczyk i dr Dawid Madziar wśród laureatek oraz laureatów konkursu „Swoboda Badań – IV edycja”

11.03.2024 - 15:06 aktualizacja 11.03.2024 - 15:06
Redakcja: dawidmadziar

Rozstrzygnięto IV edycję konkursu „Swoboda badań” na dofinansowanie działań badawczych realizowanych przez naukowców Uniwersytetu Śląskiego. Program cieszy się dużą popularnością, w tym roku wpłynęło 111 wniosków, a 84 z nich uzyskało finansowanie. Wśród laureatów i laureatek, którzy otrzymali finansowanie na prowadzone badania znaleźli się pracownicy naszego Instytutu: dr Marcela Gruszczyk z tematem „Jedność upolityczniona. Stanowisko rządu londyńskiego wobec idei jedności słowiańskiej w latach 40. i 50. XX wieku”, oraz dr Dawid Madziar z tematem „Oblicza wojny – społeczne oddziaływanie napoleońskiego militaryzmu w kontekście udziału polskich żołnierzy w wojnie hiszpańskiej (1808-1811)”.

Więcej informacji: LINK