Instytut Historii

Ukazała się nowa publikacja dr. Mateusza Sokulskiego pt. „Polska w polityce Jugosławii 1968-1981”

26.06.2024 - 20:50 aktualizacja 26.06.2024 - 20:52
Redakcja: dawidmadziar

Ukazała się nowa książka dr. Mateusza Sokulskiego pt. Polska w polityce Jugosławii 1968-1981″.

Publikacja powstała na podstawie rozprawy doktorskiej, uhonorowanej Nagrodą II stopnia w Konkursie im. Władysława Pobóg-Malinowskiego na Najlepszy Debiut Historyczny Roku w zakresie Historii Najnowszej. Publikacja przedstawia panoramę kontaktów Belgradu i Warszawy w latach 1968-1981 na tle m.in. procesu odprężeniowego w Europie, kryzysów społeczno-politycznych w bloku wschodnim, problematyki niemieckiej, kwestii bezpieczeństwa europejskiego, czy sytuacji wewnętrznej Jugosławii i Polski. Szczególną uwagę poświęcono znaczeniu czynnika sowieckiego w kształtowaniu polityki jugosłowiańskiej wobec PRL.

Więcej informacji: LINK