Instytut Historii

Zaproszenie: Centrum Badań Nordystycznych i Staroangielskich przy Uniwersytecie Śląskim organizuje kurs: „The Language of the Vikings: Wstęp do języka i literatury staronordyckiej”

16.09.2024 - 18:49 aktualizacja 16.09.2024 - 18:49
Redakcja: dawidmadziar

Centrum Badań Nordystycznych i Staroangielskich przy Uniwersytecie Śląskim organizuje kurs: „The Language of the Vikings: Wstęp do języka i literatury staronordyckiej”, który pozwoli jego uczestnikom poznać język którym posługiwali się Skandynawowie epoki wikingów i doby średniowiecza – język, który stanowi klucz do zgłębienia kultury i mentalności mieszkańców Północy. W języku tym zostały skomponowane najważniejsze dzieła średniowiecznej literatury skandynawskiej: Edda Poetycka, Edda Snorriego, sagi islandzkie i wiele innych.
  •  Proponowany kurs będzie okazją do zapoznania się z podstawowymi zasadami gramatycznymi, słownictwem jak również wprowadzi jego uczestników w fascynujący świat literatury staroskandynawskiej.
  • “The Language of the Vikings” to kurs dodatkowy i nieobowiązkowy. Prowadzić go będzie dr Ryder C. Patzuk-Russell, pracownik Centrum Badań Nordystycznych i Staroangielskich UŚ. Zajęcia będą prowadzone stacjonarnie, w języku angielskim, w środowe popołudnia.
  • Wszystkich zainteresowanych udziałem w zajęciach zapraszamy w środę 9 października do Sali C017 w budynku Wydziału Humanistycznego UŚ przy ul. Uniwersyteckiej 4.
  • W razie pytań prosimy o kontakt: cbns@us.edu.pl.