Instytut Literaturoznawstwa

03.07.2020 - 18:09 aktualizacja 03.07.2020 - 19:32
Redakcja: annaszumiec
Tagi: stypendium MNiSW

17 czerwca 2020 roku została ogłoszona lista 200 laureatów stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej. Wyróżnienie przyznano siedmiorgu badaczom Uniwersytetu Śląskiego. Jednym z laureatów jest dr Mikołaj Marcela, pracownik Instytutu Literaturoznawstwa.

W swojej pracy naukowej dr Marcela zajmuje się literaturą i kulturą popularną, kulturą remiksu oraz zagadnieniem utopijnej edukacji. Jest autorem m.in. monografii Monstruarium nowoczesne, a także czterech powieści (w tym książek dla dzieci). Pełni funkcje wicedyrektora kierunków sztuka pisania, filologia klasyczna i mediteranistyka.

Szczegółowe informacje dotyczące stypendium oraz laureatów można znaleźć na stronie: www.gov.pl.