Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Nauk o Ziemi
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Prof. Urszula Myga-Piątek otrzymała Medal im. Jerzego Kondrackiego

01.10.2021 - 11:47 aktualizacja 04.11.2022 - 11:59
Redakcja: szczepansamulewicz

Z wielką przyjemnością informujemy, że Pani Prodziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ oraz Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Geograficznego –  dr hab. Urszula Myga-Piątek, prof. UŚ została wyróżniona Medalem imienia Jerzego Kondrackiego za zasługi dla Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW Uniwersytetu Warszawskiego.

Medal jest wysokiej rangi odznaczeniem, przyznawanym od 1999 roku dla osób, które na trwałe zapisały się w historii WGSR UW. Decyzje w sprawie przyznania wyróżnienia podejmuje Rada Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW na wniosek kapituły, której przewodniczy prof. dr hab. Andrzej Richling.

Prof. Urszula Myga-Piątek otrzymała Medal podczas uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2021/2022, która odbyła się 28 września br. w Auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Ceremonia wręczenia Medalu odbyła się w obecności Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Warszawskiego prof. Alojzego Nowaka oraz wielu znamienitych gości.

Wygłaszając laudację, prof. Andrzej Richling wskazał na niezwykle bogaty dorobek publikacyjny i projektowy oraz rozpoznawalność efektów pracy badawczej prof. Urszuli Mygi-Piątek, a także podkreślił znaczenie wieloletniej i owocnej działalności Profesor Urszuli Mygi-Piątek na rzecz Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

trzech mężczyzn i kobieta ubrani w zielone togi prezentują dyplomy

Fot. Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego

return to top