Instytut Pedagogiki

Dr Monika Frania w Zagrzebiu

04.04.2023 - 18:50 aktualizacja 04.04.2023 - 18:50
Redakcja: tomaszhuk

Dr Monika Frania przebywa obecnie w Zagrzebiu. Realizuje tam pierwszą część badań naukowych w ramach projektu „Technologiczno-medialny pomost, umacniający korzenie polskie wśród dzieci w rodzinach polsko-chorwackich zrzeszonych wokół placówek edukacji polonijnej w Zagrzebiu i Splicie – perspektywa pre- i postpandemiczna”, który uzyskał finansowanie w konkursie NCN Miniatura 6.
Nasza badaczka przeprowadziła badania oraz zajęcia dydaktyczne dla uczniów klas I-VII Szkoły Polskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie przy Ambasadzie RP w Zagrzebiu.
Dzięki uprzejmości przedstawicieli Polonii uczestniczyła również w przedświątecznym spotkaniu w Polskim Towarzystwie Kulturalnym “Mikołaj Kopernik”. Szczególne podziękowania za wsparcie organizacyjne współpracy z placówką szkolną kierujemy do Pani Dyrektor Izabelli Glavić.