Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych

Prezentacja projektu MECOG-CE na konferencji Programy INTERREG w Katowicach

28.11.2023 - 15:24 aktualizacja 14.02.2024 - 15:52
Redakcja: Zuzanna Neuve-Eglise
Tagi: #conference, #expert, #Interreg, #InterregCentralEurope, #MECOG-CE, #UniversityofSilesiainKatowice
Podium w sali konferencyjne, na którym siedzi grupa ludzi. W tle wyświetlany slajd z napisem: Programy Interreg dla całej Polski

21 listopada br. członkowie Obserwatorium, prof. Robert Pyka, dr Zuzanna Neuve-Église, prof. Małgorzata Suchacka, promowali założenia, cele i pierwsze rezultaty międzynarodowego projektu MECOG-CE w czasie konferencji „Lokalne wyzwania, międzynarodowe rozwiązania. Programy INTERREG zapraszają do współpracy” w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Spotkanie było elementem kampanii promującej ofertę programów Interreg Europa Środkowa, Interreg Europa i Interreg Region Morza Bałtyckiego w związku ze zbliżającymi się w 2024 roku naborami. W konferencji wzięło udział ponad 230 uczestników, którzy mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega Europejska Współpraca Terytorialna i jakie korzyści może przynieść.

Relacja z wydarzenia: