• Polish
Interdyscyplinarne Centrum Rozwoju Kadr

ICRK | Przedstawiciele polskich uczelni włączają się w budowanie modelu kompetencji

24.06.2020 - 09:16 aktualizacja 09.07.2020 - 10:34
Redakcja: MK
Tagi: kompetencje, webinarium

Przedstawiciele szesnastu polskich uczelni wezmą udział w webinarium zorganizowanym w ramach projektu pn. „Interdyscyplinarne Centrum Rozwoju Kadr – think tank ds. rozwoju kluczowych kompetencji kadr przyszłości dla polskiej nauki”. Spotkanie online, zaplanowane na 25 czerwca 2020 roku, będzie okazją do prezentacji założeń projektu oraz zaproszeniem pracowników związanych z sektorem szkolnictwa wyższego w Polsce do włączenia się w prace zespołu referencyjnego, konsultującego powstający właśnie model kompetencji kadry badawczej i kadry wsparcia administracyjnego.

Celem projektu, którym kieruje dyrektor ICRK prof. dr hab. Barbara Kożusznik, jest nie tylko zaprojektowanie takiego modelu, lecz również opracowanie narzędzi oraz wskaźników pomiaru i analizy kompetencji, a także rekomendacji dotyczących ich rozwoju. Rozwiązania te są opracowywane głównie z myślą o wsparciu osób zarządzających polskimi uczelniami oraz związanych z sektorem nauki i szkolnictwa wyższego.

Dotychczas odbyły się już spotkania i warsztaty z udziałem przedstawicieli różnych grup pracowników Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i dotyczyły omówienia procesów: pozyskiwania funduszy na realizację projektów, prowadzenia badań naukowych, publikowania wyników oraz ich komercjalizacji. Kolejnym krokiem mają być szeroko zakrojone konsultacje dotychczasowych wyników podejmowanych działań właśnie z przedstawicielami polskiego środowiska akademickiego oraz z zagranicznymi ekspertami.

Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne są pod adresem www.us.edu.pl/icrk.

Przedsięwzięcie realizowane jest przez Interdyscyplinarne Centrum Rozwoju Kadr, jednostkę Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Skrót ICRK otoczony ramką liści