• Polish
Interdyscyplinarne Centrum Rozwoju Kadr

prof. Barbara Kożusznik laureatką nagrody „Pro Scientia et Arte”

15.06.2022 - 16:59 aktualizacja 28.12.2022 - 14:21
Redakcja: MK

Prof. dr hab. Barbara Kożusznik, dyrektor ICRK, została uhonorowana nagrodą „Pro Scientia et Arte”. Wyróżnienie przyznawane jest co roku za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne pracowników Uniwersytetu Śląskiego. Kandydatami do nagrody mogą być osoby o szczególnym dorobku naukowym lub artystycznym, darzone szacunkiem środowiska akademickiego.

Nagroda została wręczona podczas XXVI uroczystego koncertu akademickiego, który odbył się 8 czerwca 2022 roku z okazji 54. rocznicy powołania Uniwersytetu Śląskiego i 50-lecia Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Prof. Barbara Kożusznik, reprezentująca dziedziny nauk humanistycznych, nauk społecznych, nauk teologicznych i dziedzinę sztuki, odebrała statuetkę z rąk rektora UŚ prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest na stronie: www.us.edu.pl.

prof. Barbara Kożusznik