Instytut Historii

Instytut Historii podczas 5. Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach (Katowice, 10.X)

07.10.2021 - 18:59 aktualizacja 07.10.2021 - 19:06
Redakcja: dawidmadziar

W dniu 10 października odbędzie się piąta edycja Śląskiego Festiwalu Nauki. Z tej okazji nasi pracownicy oraz studenci zrzeszeni w Studenckim Kole Naukowym Historyków Uniwersytetu Śląskiego przygotowali szereg atrakcji. Poniżej przedstawiamy rozpiskę naszej aktywności na tegorocznym ŚFN i jednocześnie serdecznie zapraszamy do udziału w festiwalu.
Program:
  • Wykład: Starożytny Rzym w cieniu epidemii
dr Agnieszka Bartnik
godz. 10:35 – 10:55
Scena: Covid Impact
  • Wykład: Zabójstwo pierwszego prezydenta RP Gabriela Narutowicza przez nietchórzliwego Eligiusza Niewiadomskiego. Refleksja historyczna 99 lat później
dr Piotr Kowalewski Jahromi
godz. 11:15 – 11:35
Scena: Nauk Humanistyczno-Społecznych

• Inscenizacja: Cóż nam przyjdzie czynić, gdy ojczyzna skona? Trudne wybory Polaków w latach 1812 i 1813
dr Dominika Mantur & studenci historii
godz. 11:45 – 12:05