Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Literaturoznawstwa

Seminarium “Transkulturowość biografii i twórczości Josepha Conrada-Korzeniowskiego…” (relacja)

30.09.2021 - 10:28 aktualizacja 30.09.2021 - 10:33
Redakcja: annaszumiec
Tagi: Joseph Conrad, Paryż, Polska Akademia Nauk, seminarium

Dr hab. Agnieszka Adamowicz-Pośpiech, prof. UŚ zorganizowała seminarium naukowe w Stacji Naukowej PAN w Paryżu na temat Josepha Conrada i sztuki współczesnej: “Transkulturowość biografii i twórczości Josepha Conrada-Korzeniowskiego i jej oddziaływanie na współczesnych artystów”, które odbyło się w dniach 16-17.09.2021 r.

Joseph Conrad-Korzeniowski był człowiekiem trzech kultur: polskiej, francuskiej i angielskiej. Zarówno jego biografia jak i dzieła inspirowały i nadal inspirują współczesnych artystów z różnych dziedzin sztuki: literatury (również wizualnej, np. powieści graficzne, komiksy), filmu, teatru, muzyki, instalacji artystycznych, a nawet gier komputerowych.

Celem sympozjum było ukazanie i polpularyzacja dokonań arytstów na międzynarodową skalę, poszerzenie wiedzy na temat « eventów » artystycznych (festiwale filmowe i literackie, sztuki teatralne, instalacje) związanych z pisarzem w poszczególnych państwach (kręgach kulturowych) oraz podkreślenie polskiego zaplecza kulturowego pisarza.

 

Organizatorzy:

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Centre Scientifique Académie Polonaise des Sciences, Paris

 

Fotorelacja z wydarzenia znajduje się na stronie: [link do strony; j. polski], [link do strony; j. angielski].

zdjęcie uczestników seminarium dot. J. Conrada
Źródło: https://paris.pan.pl [N. Pstrąg]
return to top