Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
asa
asa
Instytut Matematyki
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Zmarła dr Joanna Ger

04.07.2022 - 10:51 aktualizacja 04.07.2022 - 21:44
Redakcja: Dawid Czapla

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 2 lipca 2022 r. odeszła nagle

dr Joanna Ger

matematyczka, zatrudniona w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Śląskiego od 1968 r. Przez całe swoje życie zawodowe była związana z Zakładem Równań Funkcyjnych. W 1975 r. uzyskała stopień doktora n. matematycznych. Była autorką 15 prac naukowych, ostatnia z nich ukazała się w 2016 r. Uczestniczyła czynnie w konferencjach naukowych i brała udział w seminariach naukowych Zakładu.

Znakomity dydaktyk, nauczycielka wielu naszych koleżanek i kolegów, wykładała przedmioty matematyczne dla matematyków, fizyków i chemików, była autorką wielokrotnie wznawianego podręcznika Kurs matematyki dla chemików, opiekunką licznych prac magisterskich. Była ceniona przez współpracowników i studentów za rzetelność, wiedzę, empatię i takt. Świetnie zżyta z rówieśnikami i młodszymi koleżankami i kolegami z Instytutu oraz dawnego Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii, była osobą rozpoznawalną w skali uczelni. Zaangażowana społecznie – przez wiele lat była członkiem Uczelnianej Komisji Dyscyplinarnej ds. Studentów – nie ograniczała swej aktywności do uczelni, społecznie uczyła matematyki młodzieży na Osiedlu Tysiąclecia.

Była żoną profesora dr. hab. Romana Gera, matką dwóch córek, z których jedna – Kasia – ukończyła studia matematyczne, a Ewa uzyskała doktorat z psychologii w Uniwersytecie Śląskim.

Będzie nam Jej bardzo brakowało.

Wyrazy głębokiego współczucia dla Męża, Córek i ich Rodzin oraz wszystkich bliskich składają

Dyrekcja i Pracownicy Instytutu Matematyki Uniwersytetu Śląskiego oraz cała społeczność Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych.

 

Pogrzeb odbędzie się w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych przy ul. Mieszka I 6 w Katowicach (Os. Tysiąclecia Dolne) w środę 6 lipca o godz. 10:00. Bezpośrednio po Mszy Św. nastąpi złożenie prochów na pobliskim cmentarzu.

 


>Ogłoszenie w pliku PDF
>Ogłoszenie na głównej stronie UŚ

return to top