asa

27. konferencja Zastosowania logiki w filozofii i podstawach matematyki

05.05.2024 - 18:02 aktualizacja 05.05.2024 - 18:02
Redakcja: Dawid Czapla

W dniach od 6 do 10 maja 2024 r. odbędzie się w Szklarskiej Porębie dwudziesta siódma konferencja z cyklu Zastosowania Logiki w Filozofii i Podstawach Matematyki.

Organizatorami spotkania są, tradycyjnie, Katedra Logiki i Metodologii Nauk Uniwersytetu Wrocławskiego, Katedra Matematyki Uniwersytetu Opolskiego oraz Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego. Z przyjemnością informujemy, że do grona organizatorów konferencji dołączyły w tym roku także Katedra Logiki i Metodologii Nauk Uniwersytetu Łódzkiego, Katedra Logiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Zakład Logiki i Kognitywistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Patronat nad konferencją sprawuje Polskie Towarzystwo Logiki i Filozofii Nauki.

Zaproszonymi gośćmi tegorocznej konferencji są

Manuel António Martins (University of Aveiro),

który wygłosi odczyt pt. Modal Structures over Lattices, oraz

Andrzej Wiśniewski (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu),

który wygłosi odczyty zatytułowane Knowledge in View of Multimodal Epistemic Logics oraz Paradoxes of Multimodal Epistemic Logic: Doxastic Infallibility, Doxastic Omnipotence, and More.

Program konferencji dostępny jest na stronie: https://www.applications-of-logic.uni.wroc.pl/Program.