Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
asa
asa
Instytut Matematyki

dr Dariusz Sokołowski

Brak zdjęcia
Stanowisko:

Grupa:

Specjalność:

Pokój:

Telefon:

e-mail:

Logo ORCID

Adiunkt

Pracownicy dydaktyczni

Analiza Rzeczywista

574

(32) 359 17 34

dariusz.sokolowski@us.edu.pl

brak

Pełnione funkcje Pełnione funkcje
CV CV

Magister matematyki – wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, 11.06.2002r.

  • tytuł rozprawy: O rodzinach zbiorów miary zero
  • promotor: prof. dr hab. Karol Baron

Doktor nauk matematycznych – Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, 12.09.2006r.

  • tytuł rozprawy: O liniowych równaniach funkcyjnych nieskończonego rzędu i ich pierwiastkach charakterystycznych
  • promotor: prof. dr hab. Karol Baron
Plan zajęć Plan zajęć

2020/2021, semestr letni

Poniedziałek

9:45 – 11:15 Analiza matematyczna 1A (ćwiczenia, gr.2) MS Teams
13:00 – 13:45 dyżur dziekański MS Teams

Środa

11:30 – 13:00 Analiza funkcjonalna (ćwiczenia, gr.A) MS Teams
13:00 – 13:45 konsultacje MS Teams
13:45 – 15:15 Analiza funkcjonalna (ćwiczenia, gr.B) MS Teams

Czwartek

9:45 – 11:15 Analiza matematyczna 1A (ćwiczenia, gr.2) MS Teams
11:30 – 13:45 Seminarium magisterskie (25.II, 11.III, 15. i 29.IV, 3.VI) MS Teams

Sobota

9:45 – 12:00 Seminarium magisterskie (6.III, 10.IV, 8. i 29.V) MS Teams

 

Publikacje Publikacje

Artykuły naukowe

Lp. Autorzy Tytuł Dane bibliograficzne

1. Dariusz Sokołowski Solutions with constant sign at infinity of a linear functional equation of infinite order J. Math. Anal. Appl., 310 (2005), no. 1, 144-160,
doi: 10.1016/j.jmaa.2005.01.050.
2. Dariusz Sokołowski Solutions with exponential character to a linear functional equation and roots of its characteristic equation J. Math. Anal. Appl., 327 (2007), no. 1, 351-361,
doi: 10.1016/j.jmaa.2006.04.019.
3. Dariusz Sokołowski Exponential behaviour of solutions of a linear functional equation Aequationes Math., 73 (2007), no. 3, 291-300,
doi: 10.1007/s00010-006-2828-8.
4. Dariusz Sokołowski On the asymptotic behaviour of solutions to a linear functional equation Opuscula Math., 32 (2012), no. 3, 559-577,
doi: 10.7494/OpMath.2012.32.3.559.
5. Dariusz Sokołowski On some mean value theorem via covering argument An. Ştiinţ. Univ. “Ovidius” Constanţa Ser. Mat., 28 (2020), no. 2, 229-237,
doi: 10.2478/auom-2020-0029.
6. Dariusz Sokolowski Stability of n-th order Flett’s and Sahoo-Riedel’s points Real Anal. Exchange, 45 (2020), no. 2, 401-410,
doi: 10.14321/realanalexch.45.2.0401.

return to top