Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
asa
asa
Instytut Matematyki

dr hab. Andrzej Olbryś

Andrzej Olbryś
Stanowisko:

Grupa:

Specjalność:

Pokój:

Telefon:

e-mail:

Logo ORCID

Profesor Uczelni

Pracownicy badawczo-dydaktyczni

Równania i nierówności funkcyjne

547

(32) 359 21 89

andrzej.olbrys@us.edu.pl

0000-0003-4869-5529

 

Pełnione funkcje Pełnione funkcje
  • Członek Rady Naukowej Instytutu Matematyki
CV CV

Profesor Uczelni – Uniwersytet Śląski w Katowicach, 1 XII 2019


Doktor habilitowany nauk matematycznych – Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, 14 V 2019

  • tytuł rozprawy: “Twierdzenia o oddzielaniu i podpieraniu dla wybranych klas odwzorowani ich konsekwencje”

Doktor nauk matematycznychInstytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, 28 VI 2005

  • tytuł rozprawy: “Funkcje t-wypukłe w sensie Wrighta” 
  • promotor: Prof. dr hab. Zygfryd Kominek

Magister matematyki –  Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, 09 VI 2000

  • tytuł pracy: “Twierdzenie Banacha-Kakutaniego-Saksa i jego konsekwencje” 
  • promotor: Prof. dr hab. Roman Ger

 

Plan zajęć Plan zajęć

2020/2021, semestr zimowy

Poniedziałek

8:00 – 9:30 Wstęp do matematyki ubezpieczeń (wykład)  live online
11:30-13:00 Wstęp do matematyki ubezpieczeń (laboratorium) live online
13:00-13:45 Konsultacje live online
13:45-15:15 Wstęp do matematyki finansów (ćwiczenia grupa Y) live online
16:15-17:45 Seminarium zakładowe live online

Wtorek

8:00 – 9:30 Wstęp do matematyki finansów (wykład) live online
9:45-11:15 Wstęp do matematyki finansów (ćwiczenia grupa X) live online
12:15-14:00 Rada Naukowa live online

Piątek

8:00 – 9:30 Seminarium dyplomowe live online

Sobota

8:00 – 9:30 Ubezpieczenia majątkowe (wykład/ćwiczenia) live online

 

Publikacje Publikacje

Artykuły naukowe

Lp. Autorzy Tytuł Dane bibliograficzne

1. Andrzej Olbryś On the measurability and the Baire property of  t-Wright convex functions. Aequationes Math.  68 (2004), no. 1-2, 28-37
2. Andrzej Olbryś Some conditions implying the continuity of t-Wright convex functions. Publ. Math. Debrecen, 68 (2006), no. 3-4,
401-418
3. Andrzej Olbryś A characterization of (t_1,…,t_n)-Wright affine functions. Comment. Math. (Prace Mat.) 47
(2007), no. 1, 47-56
4. Andrzej Olbryś A support theorem for t-Wright convex functions. Math. Inequal. Appl. 14 (2011), no. 2, 399-412
5. Andrzej Olbryś Representation theorems for t-Wright convexity. J. Math. Anal. Appl.  384 (2011), no. 2, 273-283
6. Andrzej Olbryś On the boundedness, Christensen measurability and continuity of t-Wright convex functions. Acta Math. Hungar. 141 (2013), no. 1-2, 68-77
7. Michał Lewicki,
Andrzej Olbryś
On non-symmetric t-convex functions. Math. Inequal. Appl. 17 (2014), no. 1, 95-100
8. Andrzej Olbryś On some inequalities equivalent to the Wright-convexity. J. Math. Inequal. 9 (2015), no. 2, 449–461
9. Andrzej Olbryś A support theorem for delta (s,t)-convex mappings. Aequationes Math. 89 (2015), no. 3, 937–948
10. Andrzej Olbryś On delta Schur-convex mappings. Publ. Math. Debrecen  86 (2015), no. 3-4,
313-323
11. Andrzej Olbryś Representation theorems for h-convexity. J. Math. Anal. Appl. 426 (2015), no. 2, 986–994
12. Andrzej Olbryś,
Tomasz Szostok
Inequalities of the Hermite–Hadamard Type Involving Numerical Differentiation Formulas. Results. Math. 67 (2015), no. 3-4, 403–416
13. Andrzej Olbryś On separation by h-convex functions Tatra Mt. Math. Publ.  62 (2015), 105-111.
14. Andrzej Olbryś, Włodzimierz Fechner Systems of Inequalities Characterizing Ring Homomorphisms J. Funct. Spaces 2016, Art. ID 8069104, 5 pp.
15. Andrzej Olbryś On support, separation and decomposition theorems for t-Wright-concave functions. Math. Slovaca 67 (2017), no. 3, 719-730.
16. Andrzej Olbryś On sandwich theorem for delta-subadditive and delta-superadditive
mappings.
Results Math. 72 (2017), no. 1-2, 385-399.
17. Andrzej Olbryś On the K-Riemann integral and Hermite-Hadamard inequalities for K-convex functions. Aequationes Math. 91 (2017), no. 3, 429-444.
18. Andrzej Olbryś Support theorem for generalized convexity and its applications. J. Math. Anal. Appl.  458 (2018), no. 2, 1044-1058.
19. Andrzej Olbryś, Zsolt Pales Support theorems in abstract settings. Publ. Math. Debrecen 93 (2018), no. 1-2, 215-240. 
20. Andrzej Olbryś On a problem of T. Szostok concerning the Hermite-Hadamard inequalities. J. Math. Anal. Appl. 475 (2019), no. 1, 41–50.
21. Andrzej Olbryś A sandwich theorem for generalized convexity and applications. J. Convex Anal. 26 (2019), no. 3, 887–902.
22. Andrzej Olbryś, Tomasz Szostok On T-Schur convex maps. Results Math. 75 (2020), no. 1, Paper No. 30, 22 pp.
23. Andrzej Olbryś On a separation theorem for delta-convex functions.  Ann. Math. Sil. 34 (2020), no. 1, 133–141.

 

return to top