Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
asa
asa
Instytut Matematyki

dr hab. Justyna Sikorska

Brak zdjęcia
Stanowisko:

Grupa:

Specjalność:

Pokój:

Telefon:

e-mail:

Logo ORCID

Profesor Uczelni

Pracownicy badawczo-dydaktyczni

Równania i nierówności funkcyjne

585

(32) 359 20 95

justyna.sikorska@us.edu.pl

0000-0002-4559-4493

 

Pełnione funkcje Pełnione funkcje
CV CV
  • Magister Matematyki – Uniwersytet Śląski, Katowice 1992 r.
  • Doktor Nauk Matematycznych – Uniwersytet Śląski, Katowice 1998 r.
  • Doktor Habilitowany Nauk Matematycznych – Uniwersytet Śląski, Katowice 2011 r.
Plan zajęć Plan zajęć

Mój aktualny plan zajęć dydaktycznych dostępny jest na tej stronie.

Publikacje Publikacje

Artykuły naukowe

  1. Jacek Chmieliński, Justyna Sikorska, Paweł Wójcik, On a ρ-orthogonally additive mappings, Results Math 75, 108 (2020), doi:10.1007/s00025-020-01238-9.
  2. Justyna Sikorska, On a class of abstract convex cone valued functional equations, Aequationes Math. 94, 535–545 (2020), doi:10.1007/s00010-019-00669-2.
  3. Justyna Sikorska, Alienation and the stability problem, Results Math 75, 98 (2020), doi:10.1007/s00025-020-01216-1
  4. Justyna Sikorska, On a method of solving some functional equations for set-valued functions, Set-Valued Var. Anal 27, 295-304 (2019), doi:10.1007/s11228-017-0465-0.
  5. Radosław Łukasik, Justyna Sikorska, Tomasz Szostok, On an equation of Sophie Germain, Results Math 73, 60 (2018), doi:10.1007/s00025-018-0820-y.
  6. Justyna Sikorska, A singular behaviour of a set-valued approximate orthogonal additivity, Results Math 70, no. 1-2, 163-172 (2016).
  7. Zygfryd Kominek, Justyna Sikorska, Alienation of the logarithmic and exponential functional equations, Aequationes Math. 90, no. 1, 107-121 (2016).
  8. Justyna Sikorska, Set-valued orthogonal additivitySet-Valued Var. Anal 23, 547-557 (2015).
  9. Janusz Brzdęk, Włodzimierz Fechner, Mohammad S. Moslehian, Justyna Sikorska, Recent developments of the conditional stability of the homomorphism equationBanach J. Math. Anal. 9, no. 3, 278-327 (2015).
  10. Justyna Sikorska, Orthogonalities and functional equations, Aequationes Math. 89, 215-277 (2015).
  11. Anna Bahyrycz, Janusz Brzdęk, Magdalena Piszczek, Justyna Sikorska, Hyperstability of the Fréchet equation and a characterization of inner product spacesJ. Funct. Spaces 2013, Article ID 496361 (2013).
  12. Włodzimierz Fechner, Justyna Sikorska, On a separation for the Cauchy equation on spheres, Nonlinear Anal. 75, 6306-6311 (2012).
  13. Zygfryd Kominek, Justyna Sikorska, On a Jensen-Hosszú equation, IIMath. Inequal. Appl. 15, 61-67 (2012).
  14. Gian Luigi Forti, Justyna Sikorska, Variations on the Drygas equation and its stability, Nonlinear Anal. 74, 343-350 (2011).
  15. Justyna Sikorska, On a direct method for proving the Hyers-Ulam stability of functional equations, J. Math. Anal. Appl. 372, 99-109 (2010), doi:10.1016/j.jmaa.2010.06.056.
  16. Włodzimierz Fechner, Justyna Sikorska, On the stability of orthogonal additivity, Bulletin Polish Acad. Sci. Math. 58, 23-30 (2010), doi:10.4064/ba58-1-3.
  17. Janusz Brzdęk, Justyna Sikorska, On a conditional exponential functional equation and its stability, Nonlinear Anal. 72, 2923-2934 (2010).
  18. Justyna Sikorska, Exponential functional equation on spheresAppl. Math. Lett. 23 (2), 156-160 (2010).
  19. Justyna Sikorska, On a pexiderized conditional exponential functional equationActa Math. Hungar. 125, no.3, 287-299 (2009).
  20. Justyna Sikorska, On two conditional Pexider functional equations and their stabilities, Nonlinear Anal. 70, 2673-2684 (2009), doi:10.1016/j.na.2008.03.054.
  21. Justyna Sikorska, Generalized stability of the Cauchy and Jensen functional equations on spheres, J. Math. Anal. Appl. 345, 650-660 (2008).
  22. Claudi Alsina, Justyna Sikorska, M. Santos Tomás, On the equation of the ρ-orthogonal additivityComment. Math. 47, no. 2, 171-178 (2007).
  23. Justyna Sikorska, Tomasz Szostok, On mappings preserving equilateral triangles in normed spacesJ. Geom. 85, 149-156 (2006).
  24. Claudi Alsina, Maciej Sablik, Justyna Sikorska, On a functional equation based upon a result of Gaspard MongeJ. Geom. 85, 1-6 (2006).
  25. Justyna Sikorska, Generalized orthogonal stability of some functional equationsJ Inequal Appl 2006, Art. ID 12404, 23 pp. (2006),  doi:10.1155/JIA/2006/12404.
  26. Justyna Sikorska, Stability of the preservation of the equality of distance, J. Math. Anal. Appl. 311, 209-217 (2005).
  27. Justyna Sikorska, Tomasz Szostok, On mappings preserving equilateral trianglesJ. Geom. 80, no. 1-2, 209-218 (2004).
  28. Justyna Sikorska, Orthogonal stability of the Cauchy functional equation on balls in normed linear spaces, Demonstratio Math. 37, no. 3, 579-596 (2004).
  29. Justyna Sikorska, On a functional equation related to power means, Aequationes Math. 66, no. 3, 261-276 (2003).
  30. Justyna Sikorska, Orthogonal stability of the Cauchy equation on balls, Demonstratio Math. 33, no. 3, 527-546 (2000).
  31. Justyna Sikorska, Note on a functional equation related to the power meansMath. Pannon. 11/ 2, 199-204 (2000).
  32. Justyna Sikorska, Differentiable solutions of a functional equation related to the non-power means, Aequationes Math. 55, 146-152 (1998).
  33. Roman Ger, Justyna Sikorska, On the Cauchy equation on spheres, Ann. Math.  Silesianae 11, 89-99 (1997).
  34. Roman Ger, Justyna Sikorska, Stability of the orthogonal additivity, Bulletin Polish Acad. Sci. Math. 43, no. 2, 143-151 (1995).

Monografie naukowe

   

Claudi Alsina, Justyna Sikorska, M. Santos Tomás, Norm Derivatives and Characterizations of Inner Product Spaces, World Scientific Publishing Co., New Jersey – London – Singapore, 2010; doi: 10.1142/7452, ISBN: 978-981-4287-26-5 (hardcover), ISBN: 978-981-4466-80-6 (ebook).

Materiały konferencyjne / rozdziały w monografiach naukowych

  1. Włodzimierz Fechner, Justyna Sikorska, Sandwich theorems for orthogonally additive functions, Inequalities and Applications, International Series of Numerical Mathematics, vol. 157, 269-281 (2008).
return to top