Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
asa
asa
Instytut Matematyki

dr Marta Nowakowska

Marta Nowakowska
Stanowisko:

Grupa:

Specjalność:

Pokój:

Telefon:

e-mail:

Logo ORCID

Adiunkt

Pracownicy badawczo-dydaktyczni

Algebra i Teoria Liczb

530

(32) 359 20 85

marta.nowakowska@us.edu.pl

0000-0002-6160-1411

 

Pełnione funkcje Pełnione funkcje
CV CV

Magister matematyki: Uniwersytet Śląski w Katowicach (2011), praca magisterska p.t. Rozszerzenia Kummera, napisana pod kierunkiem dra hab. Alfreda Czogały.

Doktor nauk matematycznych w dyscyplinie matematyka: Uniwersytet Śląski w Katowicach (2016), rozprawa doktorska p.t. Rozszerzenia i ideały pierścieni łącznychnapisana pod kierunkiem dra hab. Jerzego Matczuka, prof. UW.

Zainteresowania naukowe: teoria pierścieni nieprzemiennych, radykały pierścieni łącznych, grafy pierścieni i modułów.

Zatrudnienie: Instytut Matematyki UŚ,

  • 2014 – 2015 wykładowca,
  • 2015 – 2016 asystent,
  • 2016 – 2018 asystent (pełny etat),
  • od 2018 adiunkt.
Plan zajęć i konsultacje Plan zajęć i konsultacje

Mój aktualny plan zajęć dydaktycznych dostępny jest na tej stronie.

 

W semestrze letnim 2020/2021 konsultacje będą odbywać się w poniedziałki na platformie Teams od 13.00 do 13.45.

Publikacje Publikacje

Artykuły naukowe

Lp. Autorzy Tytuł Dane bibliograficzne

1. M. Nowakowska A note on amalgamated rings along an ideal        Annales Mathematicae Silesianae, 35(2021),           no 2, 282-288,                                                          https://sciendo.com/pdf/10.2478/amsil-2021-0010
2. M. Nowakowska, E.R. Puczyłowski On left ideal essential extensions of rings Acta Mathematica Hungarica, Vol. 162 no. 2 (2020), 539-548, https://doi.org/10.1007/s10474-020-01066-x 
3. M. Nowakowska A note on *(x,y,z)-rings Banach Center Publications, Vol. 121 (2020), 151-154.
4. J. Matczuk, M. Nowakowska, E.R. Puczyłowski Intersection graphs of modules and rings Journal of Algebra and Its Applications, 17 (2018), no. 7, 1-20,
doi: 10.1142/S021949881501311.
5. M. Nowakowska, E.R. Puczyłowski Veldsman’s classes of associative rings Acta Mathematica Hungarica, 146 (2015), no. 2, 466-495,
doi: 10.1007/s10474-015-0506-9.

 

return to top