Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Nauk o Ziemi
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Prof. Urszula Myga-Piątek członkiem Rady Towarzystw Naukowych

16.03.2023 - 15:03 aktualizacja 16.03.2023 - 15:03
Redakcja: lukaszmalarzewski

Dr hab. Urszula Myga-Piątek, prof. UŚ – Przewodnicząca Polskiego Towarzystwa Geograficznego została powołana przez Prezesa PAN na członka Rady Towarzystw Naukowych przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2023-2026.

Rolą RTN jest reprezentowanie społecznego ruchu naukowego a także podejmowanie działań służących rozwojowi nauki i jej upowszechnianiu w ramach prowadzonej przez towarzystwa naukowe działalności statutowej. Zadaniem Rady jest także przygotowywanie dla władz Akademii i władz państwowych opinii dotyczących społecznego ruchu naukowego i jego udziału w ogólnej polityce naukowej i edukacyjnej państwa. W rozpoczynającej się kadencji zadaniem Rady jest przede wszystkim wypracowanie rozwiązań prawnych dotyczących statusu towarzystw i stowarzyszeń naukowych oraz systemu finansowania społecznego ruchu naukowego w Polsce.

Na zdjęciu – Z Przewodniczącą Rady Towarzystw Naukowych prof. dr hab. Iwona HOFMAN (Polskie Towarzystwo Komunikacji Społecznej, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Lublin)
return to top