Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Nauk o Ziemi
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Międzynarodowy Tydzień Geomorfologii

06.02.2024 - 09:08 aktualizacja 06.02.2024 - 09:11
Redakcja: lukaszmalarzewski

Szanowni Studenci, Doktoranci i Pracownicy
Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
,

W dniach 1–7 marca 2024 r. przypada Międzynarodowy Tydzień Geomorfologii (http://www.geomorph.org/international-geomorphology-week-2024/). Każdego roku również uczelnie polskie, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Geomorfologii pod patronatem Stowarzyszenia Geomorfologów Polskich, włączają się do tego wydarzenia, organizując u siebie różnego rodzaju imprezy o charakterze naukowym i popularyzatorskim. Celem jest integracja środowiska i promocja własnych osiągnięć w zakresie nauk o Ziemi.

Również nasz Wydział Nauk Przyrodniczych, a w szczególności Instytut Nauk o Ziemi przyłącza się do święta geomorfologii. Zapraszamy zatem całą Społeczność WNP UŚ, nie tylko geomorfologów, do uczestniczenia w przygotowanych przez nas aktywnościach. Odpowiednie informacje będą się pojawiać w najbliższym czasie w mediach społecznościowych i na tablicach ogłoszeń w Żylecie.

Już dziś pragniemy wszystkich zaprosić do tworzenia Naszego przewodnika po geomorfologii „codziennej”, tej wokół nas. Przewodnik będzie powstawał przez wiele miesięcy i będzie dostępny dla ogółu naszej społeczności w formie cyfrowej, jednak pierwszą jego odsłonę planujemy na 5 marca 2024 w czasie organizowanej sesji geomorfologicznej.

Zapraszamy do przesyłania na adres dr Joanny Szafraniec (joanna.szafraniec@us.edu.pl):

  • autorskich fotografii wykonanych przez studentów, doktorantów i pracowników WNP UŚ, prezentujących ciekawy krajobraz, formy terenowe, osady, struktury, czy przejawy procesów, zaobserwowanych samodzielnie w swoim najbliższym otoczeniu (format .jpg, 300 dpi, do 5 MB jedno zdjęcie, max. 5 zdjęć; ogólna dobra jakość zdjęcia pod względem ostrości, kadrowania itp.);
  • notki – zawierającej informację o autorze, miejscu i tym, co samo zdjęcie prezentuje, ewentualnie o okolicznościach wykonania zdjęcia (do 200 słów, format .doc lub .docx);
  • czas nadsyłania prac: do 25.02.2024

Serdecznie zapraszamy
Organizatorzy Tygodnia Geomorfologii na UŚ
dr Joanna Szafraniec i dr Andrzej Tyc

return to top