Instytut Sztuk Plastycznych

Game Music Fest – IN PROGRESS

17.04.2024 - 14:40 aktualizacja 17.04.2024 - 14:40
Redakcja: Andrzej Szczurek

12 kwietnia o godzinie 17:00 w Zamku Cieszyn odbyło się Game Music Fest – IN PROGRESS, połączenie muzyki, sztuki i technologii. Podczas wydarzenia prezentowano prace studentów kierunku Projektowanie Gier i Przestrzeni Wirtualnej, które zaskakiwały kreatywnością i innowacyjnością. Wśród atrakcji była również wystawa najlepszych dyplomów absolwentów oraz prezentacje gier stworzonych przez wykładowców, z nowymi aranżacjami dźwiękowymi opracowanymi przez studentów Muzyki w Multimediach.

Niezapomnianym elementem wieczoru był koncert Kwintetu Śląskich Kameralistów z Filharmonii Śląskiej, który przeniósł nas w świat nawiązań do ikon popkultury i śląskich motywów, między innymi podczas wykonywania Symfonii Industrialnej Adama Wesołowskiego.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024, współfinansowane przez Województwo Śląskie.