-
-
-
-
-
-
- Czy mogę przepisać ocenę z lektoratu otrzymaną na innej Uczelni niż UŚ, jak mam to zrobić?
-
-
-
-
-
Decyzję o uznaniu zaliczonych wcześniej modułów w jednostce innej niż UŚ mogą podjąć władze dziekańskie, należy złożyć u Dziekana podanie o zaliczenie lektoratu z języka angielskiego (liczbę zaliczonych przez modułów językowych oraz informację, czy kończyły się one zaliczeniem czy egzaminem oraz dołączyć wykaz ocen uzyskanych w poszczególnych semestrach.
-
-
-
-
-
-
- Chcę przepisać ocenę z lektoratu na podstawie certyfikatu zamieszczonego w wykazie certyfikatów zwalniających z lektoratu, jak mam to zrobić?
-
-
-
-
-
Osoby ubiegające się o zwolnienie z lektoratu na podstawie certyfikatu powinny zmieścić zdjęcie lub skan certyfikatu w ankiecie do testu poziomującego (nie muszą wykonywać testu poziomującego), a następnie zapisać się do grupy nr 1 dla osób zwolnionych z lektotu na danym poziomie
-
-
-
-
-
-
- Czy mogę przepisać ocenę na studiach II stopnia, jeśli ukończyłem/łam lektorat w UŚ na studiach I stopnia?
-
-
-
-
-
Uzyskanie oceny na studiach I stopnia nie upoważnia do zaliczenia lektoratu na studiach II stopnia. Uczestnictwo jest obowiązkowe.
-
-
-
-
-
-
- Czy mogę przepisać ocenę, gdy uczęszczamy na dwa kierunki w UŚ?
-
-
-
-
-
Jako student/ka I roku należy zarejestrować się do grupy i uczęszczać na zajęcia, jako student/ka drugiego kierunku należy zwrócić się do SPNJO (lektoraty@us.edu.pl) o przyznanie drugiego żetonu i zarejestrować się w ramach 1. tury logowania do grupy nr 1 na danym poziomie; to konieczne dla prawidłowego rozliczenia na tym kierunku; pod koniec semestru uzyskana ocena zostaje przepisana do protokołu na podstawie oceny uzyskanej na pierwszym kierunku
-
-
-
-
-
-
- Czy mogę zmienić języka lektoratu?
-
-
-
-
-
Zmiana języka jest możliwa w ciągu pierwszy 3 tygodni od rozpoczęcia zajęć lektoratu
-
-
-
-
-
-
- Co zrobić, gdy w grupie nie ma wolnych miejsc?
-
-
-
-
-
Lektoraty realizowane są w tzw. pasmach, czyli grupy językowe dostępne są dla studentów wielu kierunków należących do tego samego pasma. Należy wybrać jakąkolwiek grupę języka obcego o docelowym poziomie zaawansowania dla danego semestru. Nie trzeba kierować żadnego wniosku do SPNJO, wystarczy wybrać grupę, której harmonogram będzie odpowiadał kierunkowemu planowi zajęć.
-
-
-
-
-
-
- Czy na studiach II stopnia obowiązuje egzamin po lektoracie w takim samym formacie jak na studiach I stopnia?
-
-
-
-
-
Nie, obowiązuje forma i zasady ustalone przez prowadzącego w sylabusie.
-
-
-
-
-
-
- Kiedy student może przystąpić do egzaminu?
-
-
-
-
-
Do egzaminu przystępuje student, który uzyskał zaliczenie wszystkich modułów język obcy na ocenę pozytywną.
-
-
-
-
-
-
- Jak wygląda sytuacja studenta, który ma w sesji egzamin a nie uzyskał zaliczenia?
-
-
-
-
-
Jeżeli student nie uzyskał zaliczenia w pierwszym terminie, otrzymuje ocene 2,0 oraz ocenę 2,0 w pierwszym terminie egzaminu. Chcąc podejść do egzaminu stara się uzyskać zaliczenie w drugim terminie i korzysta z prawa zdawania egzaminu w 2. Terminie. Uzyskuje wówczas ocenę końcową będącą średnią arytmetyczną ocen. Jeśli ocena z egzaminu poprawkowego jest pozytywna, to pomimo średniej poniżej 3,0, student uzyskuje ocenę dostateczną jako OKM.
-
-
-
-
-
-
- Jak wygląda sytuacja studenta w przypadku uzyskania oceny ndst podczas egzaminu poprawkowego?
-
-
-
-
-
Zgodnie z § 28.1 obowiązującego Regulaminu studiów w Uniwersytecie Śląskim:
„Na umotywowany wniosek studenta, złożony w ciągu 5 dni roboczych od daty
ogłoszenia wyniku egzaminu poprawkowego lub ostatniego terminu zaliczenia, dziekan w uzasadnionych przypadkach może zarządzić zaliczenie komisyjne lub egzamin komisyjny, które winny odbyć się w możliwie najkrótszym terminie.”