Wydział Teologiczny

Sukces przewodniczącej WRSS

01.03.2022 - 20:53 aktualizacja 01.03.2022 - 20:53
Redakcja: Wojciech Kamczyk

Nasi studenci działają na różnych polach! Jesteśmy dumni z Przewodniczącej Samorządu naszego wydziału, pani Kariny Brylok!

Poza pracą zawodową i studiami na naszym wydziale angażuje się w Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – jest Prezesem Diecezjalnym. Jak sama mówi, to Stowarzyszenie zajmuje szczególne miejsce w jej życiu. W nim rozwija swoje talenty i zdolności oraz bierze odpowiedzialność za powierzoną jej młodzież. Przez ostatnie miesiące przygotowywała się do podjęcia nowej funkcji.

W miniony weekend wraz z Zarządem Diecezjalnym i Księdzem Asystentem brała udział w Krajowej Radzie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Siedlcach. W czasie spotkania została wyróżniona za swoją pracę na rzecz ogólnopolskiego Stowarzyszenia a podczas sobotniej Eucharystii, sprawowanej przez bp. Grzegorza Suchodolskiego, Przewodniczącego Rady Episkopatu ds. Duszpasterstwa Młodzieży, została ustanowiona ogólnopolskim Instruktorem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Tym samym zostając pierwszym instruktorem Diecezji Gliwickiej.

W czasie zjazdu został powołany skład kapituły Orderu im. ks. Prał. Antoniego Sołtysika. A w jego skład również weszła nasza Przewodnicząca.

Gratulujemy!