Wydział Teologiczny

Podroż studyjna do Izraela: od Dan do Beer Szewy (10-17.06.2023)

04.07.2023 - 16:48 aktualizacja 15.01.2024 - 12:02
Redakcja: Wojciech Kamczyk

Cel: szkolenie w zakresie archeologii i geografii biblijnej

Zakres tematyczny: Geografia, geologia i hydrologia Ziemi Świętej; Realia historyczno-kulturowe, religijne i społeczno-polityczne Bliskiego Wschodu od II tysiąclecia przed Chrystusem aż po czasy najnowsze; Franciszkańska szkoła archeologiczna i jej odkrycia; Rekonesans wykopaliskach archeologicznych w Galilei, Judei i na Pustyni Negew (m.in. Tel Dan, Banias, Kafarnaum, Gamla, Kursi, Jerozolima, Betlejem, Beer Szewa, Avdad, Tel Arad).

Efekty: Uczestnicy wyjazdu studyjnego wzięli udział szkoleniu oraz warsztatach z archeologii i geografii biblijnej, uczestniczyli w wykładach i panelowych dyskusjach z zakresu biblistyki, historii Ziemi Świętej i sztuki wczesnochrześcijańskiej.

Uczestnicy: studenci IV i V roku teologii oraz nauk o rodzinie, którym zgodnie z wymogami programu do zakończenia studiów pozostało nie więcej niż cztery semestry.

Opiekun merytoryczny i przewodnik: ks. dr Dawid Ledwoń

Współpraca naukowa: o. dr Jakub Waszkowiak OFM, studium Biblicum Franciscanum

Relacja filmowa z wyjazdu: