Wydział Teologiczny

Podróż studyjna do Rzymu (22-26.05.2023)

04.07.2023 - 16:46 aktualizacja 04.07.2023 - 16:46
Redakcja: Wojciech Kamczyk

Cel: Szkolenie w zakresie w zakresie archeologii i historii Rzymu, biblistyki, katolickiej nauki społecznej i pedagogiki.

Zakres tematyczny: Biblia w malarstwie i architekturze; Rzym wczesnochrześcijański; Papiestwo wczoraj i dziś; Nauczanie społeczne Jana Pawła  II. Rzym – miasto uniwersyteckie: studia i badania naukowe w uczelniach i Wiecznego Miasta (wizyta Papieskim Instytucie Biblijnym, Uniwersytecie LUMSA); Najnowsze standardy dotyczące jakości szkolnictwa wyższego Kościoła katolickiego – seminarium w The Holy See’s Agency for the Evaluation and Promotion of Quality in Ecclesiastical Universities and Faculties (AVEPRO); Formacja do kapłaństwa w środowisku międzynarodowym i wielokulturowym.

Efekty: Uczestnicy wyjazdu studyjnego wzięli udział w wykładach i panelowych dyskusjach z zakresu biblistyki, historii Kościoła i sztuki wczesnochrześcijańskiej oraz katolickiej nauki społecznej we współpracy z wykładowcami i absolwentami rzymskich uczelni.

Uczestnicy: studenci IV i V roku teologii oraz nauk o rodzinie, którym zgodnie z wymogami programu do zakończenia studiów pozostało nie więcej niż cztery semestry.

Opiekunowie merytoryczni:

• Prof. dr hab. Ewa Jarosz
  • Ks. prof. dr hab. Artur Malina
  • Ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer, prof. UŚ
  • Dr Mariola T. Kozubek
  • Ks. dr Dawid Ledwoń

Współpraca naukowa:

• O. prof. dr hab. Stanisław Bazyliński OFM Conv, Papieski Wydział Teologiczny św. Bonawentury w Rzymie, Papieski Instytut Biblijny w Rzymie
  • Dr Adam Wiśniewski, Dyrektor Biblioteki Papieskiego Instytutu Biblijnego w Rzymie
  • Prof. Maria Cinque, Uniwersytet LUMSA w Rzymie
  • O. prof. Andrzej Wodka CSsR, Akademia Alfonsjańska w Rzymie