Wydział Teologiczny

Konferencja Naukowa „Prawo i Kościół”

23.04.2024 - 11:41 aktualizacja 23.04.2024 - 11:41
Redakcja: urszulamazur

Dnia 15 kwietnia 2024 roku w Akademii Katolickiej w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo i Kościół”.

Celem konferencji było podjęcie refleksji nad tym jak prawo państwowe i kościelne postrzega Kościół oraz jak postrzegany jest Kościół w społeczności wiernych. Wystąpienia prelegentów uszeregowane zostały w kilku sesjach: Prawo procesowe; Prawo oświatowe i cywilne; Historia, filozofia i teologia prawa; Prawo rodzinne i sakramentów; Prawo karne i międzynarodowe.

Podczas konferencji swoje referaty wygłosili: przedstawiciele Wydziału Teologicznego: dr Monika Gwóźdź na temat: „Niezgodność płci według ICD-11 w kontekście małżeńskiego prawa kanonicznego” oraz ks. dr Rafał Dappa na temat „Współpraca ze świeckim wymiarem sprawiedliwości w kontekście wskazań przekazanych przez Nuncjaturę Apostolską w grudniu 2021 roku”.

W wydarzeniu udział wzięło ponad 40 prelegentów z różnych ośrodków naukowych z Polski i zagranicy.