Wydział Teologiczny

Studia Podyplomowe Teologii Duchowości – rekrutacja

19.07.2024 - 09:27 aktualizacja 19.07.2024 - 09:28
Redakcja: elizalubojanska
Od października 2024 r. planujemy rozpoczęcie kolejnej edycji Studiów Podyplomowych Teologii Duchowości. Studia prowadzone są w formie hybrydowej.

Uruchomiona została rekrutacja internetowa:

Zapisy on-line

Celem studiów jest poznanie dziedzictwa tradycji duchowej i refleksji teologicznej Kościoła. Słuchacze w trakcie studiów mają możliwość pogłębiania wiedzy z zakresu duchowości chrześcijańskiej. W programie studiów uwzględniono m.in: historię duchowości chrześcijańskiej; naturalne, biblijne i dogmatyczne podstawy duchowości; różne wymiary duchowej aktywności człowieka w Tradycji Kościoła; duchowość nowej ewangelizacji i nowych ruchów katolickich; podstawy rozeznawania duchowego.

Najważniejsze informacje:

Czas trwania studiów: 2 semestry.

Organizacja zajęć: 1 zjazd w miesiącu. Zajęcia w piątek odbywają się w formie zdalnej, natomiast zajęcia w sobotę odbywają się stacjonarnie z możliwością uczestnictwa online.

Szczegółowe informacje o kierunku dostępne są na stronie internetowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach:

Studia Podyplomowe Teologii Duchowości