Wydział Teologiczny

Dzień Otwartych Drzwi

24.01.2023 - 11:40, aktualizacja 02.02.2023 - 10:34
Redakcja: Wojciech Kamczyk

20 lutego drzwi naszego Uniwersytetu będą otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych wyborem wymarzonego kierunku studiów. Zapraszamy na Wydział Teologiczny UŚ. W ramach dnia otwartego przygotowano ofertę wykładów i spotkań, tak aby każdy mógł dowiedzieć się o nas jak najwięcej.

Uczestnicy będą mogli poznać praktyczne zastosowania wiedzy zdobywanej na kierunkach teologia i nauki o rodzinie, dowiedzą się, jakie dany kierunek daje perspektywy zawodowe i późniejsze możliwości na rynku pracy. Uczniowie będą mogli zadawać pytania dotyczące zasad rekrutacji, programów wymiany międzynarodowej oraz dowiedzieć się, jakie uczelnia oferuje stypendia. To znakomita okazja, by lepiej poznać charakterystykę danego kierunku studiów oraz poczuć atmosferę studiowania. Tym bardziej, że w lutym pozostało już mniej niż 100 dni do matury! Szczegółowy harmonogram wydarzenia znajduje się poniżej.

UWAGA! Wymagana jest wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Liczba miejsc jest ograniczona.

Harmonogram wydarzenia:

• 9.00 – rozpoczęcie (powitanie gości, multimedialna prezentacja Wydziału Teologicznego)
  • 9.30 – wykład „Czy teolog powinien spoglądać w niebo? Inspirująca rola kosmologii przyrodniczej” – ks. dr Łukasz Michoń
    Będzie to próba ukazania złożonej relacji pomiędzy teologicznym a kosmologicznym obrazem Wszechświata. Słuchacze usłyszą pytanie o ich stosunek do obu interpretacji. Po wykładzie będzie możliwość zadawania pytań i dyskusja (wykład dla wszystkich, z akcentem na kierunek: teologia)
  • 11.00 – przerwa i poczęstunek
  • 11.15 – wykład „Aplikacja na wszystko. Czyli o równowadze psychicznej i duchowej” – ks. dr Krzysztof Matuszewski
    Po wykładzie będzie możliwość zadawania pytań i dyskusja (wykład dla wszystkich, z akcentem na kierunek: nauki o rodzinie)
  • 12.30 – wielki quiz z nagrodami