Wydział Teologiczny

Inauguracja roku akademickiego – Wydział Teologiczny

17.09.2021 - 15:10, aktualizacja 29.09.2021 - 21:45
Redakcja: Wojciech Kamczyk

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 na Wydziale Teologicznym odbędzie się 6 października 2021 r. o godz. 14:00 w auli budynku Wydziału Teologicznego (ul. Jordana 18, Katowice).

Inauguracja rozpocznie się Mszą świętą pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa dr. Wiktora Skworca o godzinie 11:30 w kaplicy Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego (Katowice, ul. Wita Stwosza 17).

W programie wydarzenia:

1. Przemówienie inauguracyjne Dziekana Wydziału Teologicznego Ks. dr. hab. Jacka Kempy, prof. UŚ;
  2. Przemówienie inauguracyjne Pana Prorektora ds. Nauki i Finansów Uniwersytetu Śląskiego Prof. dr. hab. Michała Daszykowskiego;
  3. Przemówienie Wielkiego Kanclerza Wydziału Teologicznego Ks. Arcybiskupa dr. Wiktora Skworca;
  4. Immatrykulacja studentów;
  5. Wykład inauguracyjny pt. Został wyniesiony wysoko, bo miał przeciwny wiatr. Męstwo, pracowitość i działanie konsekwentne sługi Bożego ks. Jana Machy Ks. dr. hab. Damiana Bednarskiego, prof. UŚ.

Chętnych studentów do wzięcia udziału w inauguracji zapraszam do kontaktu mailowego urszula.mazur@us.edu.pl. W związku z koniecznością zachowania zasad bezpieczeństwa, w inauguracji może uczestniczyć ograniczona liczba osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników, jesteśmy zobligowani przestrzegać aktualnych zasad i ograniczeń wynikających z trwającej pandemii COVID-19.

Zgodnie z ustaleniami ogólnouniwersyteckimi inauguracja wydziałowa będą odbędzie się jedynie stacjonarnie. Uroczystość nie będzie transmitowana on-line.