Studenci Wydziału Artystycznego nominowani w 13. edycji „Art of Packaging”

07.03.2019 - 15:38 aktualizacja 07.03.2019 - 15:38
Redakcja: admin

Ideą prestiżowego konkursu „Art of Packaging”, który rozstrzygany jest w dwóch wariantach: „Debiuty” oraz „Professional”, jest promowanie innowacyjności, kreatywności i konkurencyjności polskich opakowań na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych.

„Debiuty” mają za zadanie promować i nagradzać pomysły młodych artystów w segmencie projektowania opakowań. Przedmiotem konkursu jest wyłonienie najlepszego opakowania na dowolny produkt – Perły wśród Opakowań, które nie funkcjonuje jeszcze na rynku oraz zaprezentowanie potencjalnych możliwości wykorzystania go w praktyce. Nagrodzony zostanie najbardziej innowacyjny pomysł (projekt) na opakowanie dowolnego produktu, przedstawiony w formie wizualizacji i/lub zdjęć oraz prototypu jako wzoru doświadczalnego będącego odwzorowaniem zaprojektowanego wyrobu zgodnie z przesłaną dokumentacją.

Wśród nominowanych debiutantów w 13. edycji konkursu znalazło się czworo studentów z Instytutu Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Przypadło im w udziale aż sześć nominacji. W kategoriach „Etykieta” i „Opakowanie smakowite” nominacje otrzymały prace Weroniki Lalik, w kategorii „Luxury & nature” prace Klaudii Pierzchały i Hanny Siąkały, a w kategorii „POS” projekt Justyny Umińskiej. Ponadto 6 marca 2019 roku zostały ogłoszone nominacje do „Nagrody Przewodniczącej Jury” – wśród nich znalazł się projekt Klaudii Pierzchały.

Wszystkie prace powstały pod kierunkiem dr. hab. Tomasza Kipki. Gala „Art of Packaging” odbędzie się 11 marca w „Sali Ziemi” na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://artofpackaging.pl.