Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Sukcesy reprezentacji UŚ na Akademickich Mistrzostwach Polski w judo

11.04.2017 - 13:26 aktualizacja 11.04.2017 - 13:26
Redakcja: admin

Od 7 do 9 kwietnia 2017 roku w Łodzi odbywały się zorganizowane przez AZS Uniwersytetu Łódzkiego Akademickie Mistrzostwa Polski w judo. W zawodach wzięła udział reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W klasyfikacji generalnej w kategorii kobiet w wadze do 78 kg Justyna Sitko (studentka II roku na Wydziale Nauk o Ziemi) znalazła się na trzecim miejscu, a Karolina Zięba (III roku Wydziału Prawa i Administracji) zdobyła brązowy medal w typach uniwersytety. W klasyfikacji generalnej w kategorii mężczyzn w wadze do 73 kg Sebastian Gwóźdż (III roku Szkoły Zarządzania) uplasował się na trzeciej lokacie, a w typach uniwersytety wywalczył srebrny medal.

W klasyfikacji generalnej drużynowej kobiet wszystkich polskich uczelni Uniwersytet Śląski uplasował się na siódmej pozycji, a w klasyfikacji wszystkich polskich uniwersytetów drużyna kobiet znalazła się na czwartej lokacie.

W skład reprezentacji Uniwersytetu Śląskiego weszli: Sebastian Gwóżdż, Łukasz Jastrzębski, Kamil Plewnia, Justyna Sitko, Aleksandra Świetlicka, Monika Wodarczyk, Agnieszka Witasik, Aleksandra Filipowicz, Karolina Zięba, Marta Bożek.

Trenerem drużyny jest mgr Adam Górnik ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.